Öğretmen Diyarı

Zonguldaktan Sonra; Antalyada\'da Kadınlar Plajı açıldı

Zonguldak'ta açılan kadınlar plajından sonra bu kez Antalya'da da kadınlar plajı açıldı. Ancak Zonguldak'ta tepkiye neden olan erkek cankurtaranların tersine bu kez görevliler de dahil plajın tamamı kadınlardan oluşuyor.

 

Antalya'da açılan Kadınlar Plajı'nın açılış töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, plajın Antalyalı kadınların talebi üzerine hazırlandığını söyledi. Antalya'da demokratik şekilde en iyi hizmeti verme iddiasında olduklarını belirten Türel, Antalyalıların her talebini yerine getirmek için çalıştığını kaydetti.

 

Bir kadın ve milletvekili olarak Menderes Türel'e teşekkür eden Gökçen Özdoğan Enç, "Kimi ilkellik, kimi çağdışılık' dedi. Ama yaptığımız burada kadın arkadaşlarımıza pozitif ayrımcılık. 640 kilometre sahil şeridi olan bir ilde sadece gördüğünüz alan, aslında ayrıcalıklı bir alan değil, tercih sunma. Tercih sunma demokrasi geleneği kültürünün en önemli unsuru. Bu güzel plajı Antalyalılara armağan ediyoruz. Ben de çocuğumla inşallah burada denize gireceğim" dedi.

 

Biraz geç olsa da bir ilkin gerçekleştirildiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, şöyle dedi: "Bu güzel plajımız Antalya'nın, Türkiye ve yurt dışından gelecek bütün kadınlarımıza armağan olsun. Kadınlar plajı bizim insana, halka hizmet anlayışımızın yeni bir halkasıdır. Antalya talep etti, Konyaaltı'nda ücretsiz hizmeti halkımızın emrine sunduk. Bugün de kadınlarımızın, annelerimizin, genç kardeşlerimizin bir talebini yerine getiriyoruz ve onlara daha özgür, rahat hissedebilecekleri bir plajı armağan ediyoruz. Bu plajın yapılması bir ihtiyacın, talebin yerine getirilmesidir."

 

haberbuketi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim