Öğretmen Diyarı

Yürekleri parçalayan görüntü!

Sahil güvenlik ekiplerinin sabah 05.30’da bir kovalamaca sonrası durdurduğu 10 metrelik ‘La Vida La Costa’ adlı teknede 4’ü çocuk 6’sı kadın 33 Suriye uyruklu vardı. Geçen yıl Halep bombardımanında anneleri ölen Hacer ve 3 erkek kardeşi de, babaları Adnan Elsale ile birlikte Simi adasına gitmeye çalışıyordu.

Alınan bilgiye göre, Marmaris'ten Datça'ya kaçak getirildiği ihbarını değerlendiren Marmaris Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı ekipleri, Datça açıklarında çalışma başlattı.

Ekipler, Kargı Koyu'ndaki çekek yerinden bir teknenin hareket ettiğini tespit ederek "dur" ihtarında bulundu. Sahil Güvenlik ekiplerini gören organizatörler A.K. ve .M.S. tekneden atladı. Yüzerek karaya çıkan organizatörler polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Teknede yapılan aramada yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalıştıkları anlaşılan Suriye uyruklu 23 erkek, 6 kadın ve 4 çocuk bulundu. Tekneden Sahil Güvenlik botuna alınan kaçaklar Datça Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Kaçakların ifadelerinin tamamlanmasının ardından sınır dışı işlemleri için Muğla Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine sevk edileceği bildirildi.
     
Suriye uyruklu kaçakların Yunan adalarına geçmek için Türk organizatörlerle 2 bin avro karşılığında anlaştıkları öğrenildi.\"\"

 

milatgazetesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim