Öğretmen Diyarı

Yükselişte Olan 8 Meslek ve Sektör

1- E-ticaret

Gelişen teknoloji ile birlikte iş alanlarının tümü internet üzerinden hizmet verebilecek duruma geldi. Hal böyle olunca internetten ve internet ticaretinden anlayan ve mezun olan kişiler havada kapılıyor. Büyük, küçük tüm şirketler internet danışmanları arıyor. İleride internet olmadan hiç bir şey yapılamaz hale gelebilir.

2-Estetik Cerrahi

Estetik cerrahide gelişen teknikler ve insanların bu konudaki ön yargılarının yıkılması sonucu son yıllarda estetik ameliyatlar %100 artış göstermiştir. Bu alanda uzman doktorlara olan ihtiyaç oldukça fazladır.

3- Psikiyatri

Toplumsal ve bireysel sorunların had safhada yaşandığı yıllarda bu alanda uzman olmak iş konusunda oldukça aranan bir şahıs olmanızı sağlayacaktır. Artık insanların psikolojileri daha zayıf, sorunları ise çok fazla.

4-Diyetisyenlik

Asrın hastalığı obezite tüm insanları özellikle çocukları tehdit ediyor. Fastfood çılgınlığı köklerini saldığı şu zamanlar dışında ilerleyen zamanlarda daha da artabilir. Kilo problemi yaşayan insanların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu konuda devlet bile uygulamalar ve yardımlar başlatmakta. İnsanlara yardımcı olabilecek alanında uzman diyetisyenler bugün ve ilerleyen yıllarda en aranan meslek sahiplerinden biri olacaktır.

5- Bilişim Sistemleri

Günümüz teknoloji ve bilgisayar çağında en aranan meslek sahiplerinden olacaktır.

6- Uluslararası taşımacılık ve lojistik

Dış ülkeler ile ilişkiler arttıkça dış ticaret de günden güne büyümektedir.

 

7- Gıda mühendisi

İlerleyen zamanlarda en önemli mühendislik dallarından biri olacaktır.

 

8- Sigorta

Tedbir amaçlı mal varlıklarını ve hayatlarını güvence altına almak isteyen kişiler tarafından yapılacak olan sigorta işlemleri alanında uzman çalışanlar gerektirmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol