Öğretmen Diyarı

Yolda Gördüğü Kıpırdayan Poşete Yaklaşan Kadın Gözlerine İnanamadı

Aracını durduran kadın poşete yakından bakınca gözlerine inanamadı…
Perşembe sabahı öğretmen Malissa Kentucky’deki okuluna yetişmek için aceleyle evden çıktı. Kestirme yolu tercih ederek okula bir an önce varmayı amaçladı.

Okula acilen yetişmesi gerekse de yoldaki kıpırdayan siyah poşeti görünce durmak zorunda kaldı.

Kadın, The Dodo’ya “Yoldaki poşeti görünce kendi kendime ‘Poşet kıpırdıyor mu ne?’ dedim ve yakınlaşınca hareket ettiğinden emin oldum” dedi.

Poşetin içinde hareket eden bir şey vardı ve içine bakmaya karar verdi.
Malissa temkinle poşete yaklaştı. İçinde ne tür bir şey olduğunu bilmiyordu. Poşetin ağzının bağlı olduğunu gördü. Muhtemelen birisi poşeti buraya sorumsuzca bırakmıştı.

Malissa poşetin ağzını yavaşça açtı ve içine baktı.

Kadın, “İçindeki bir yavru köpekti. Beni görünce çok sevindi. Poşetin ağzını açtığımda ve poşete güneş ışığı girince köpek sevinçten kuyruğunu sallamaya başladı” dedi.

Malissa gördüklerine inanamamıştı. Biris yavru köpeği poşetin içine koyuğ ağzını bağlayarak yola bırakmıştı. Kim bilir köpek kaç saattir poşetin içindeydi.

Yavru köpeğin tasması vardı ancak tasmasında adresi veya sahibine dair bir iz yoktu. Malissa yavru köpeği orada öylece bırakamayacağını düşünerek, onu da okula götürdü.
Köpeği oraya kimin terkettiğini kimse bilmiyor. Belki sahibi terketmişti belki de köpeği birisi çalmıştı. Yetkililere durumu bildiren kadın köpeğin en kısa sürede bir yuvası olması için uğraşıyor.

Kadın, “Bunu bir hayvana kim yapabilir? Kim olduğunuz önemsiz. Herkes yavru köpekleri sever. Köpeği siyah bir poşetin içine koyup poşetin ağzını bağlayarak yolun ortasına bırakan kişi taş kalpli birisi olmalı” dedi.

Kadın köpeği bulalı birkaç gün oldu. Adını ‘Hefty’ koydular. Şu ana kadar köpeğin sahibinden haber yok. Eğer sahibi bulunmazsa Malissa, Hefty’i sahiplenmeyi düşünüyor.

“Hepimiz yavru köpekleri severiz”
Hayatında mutluluklar minik Hefty!Kaynak: newsner.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim