Öğretmen Diyarı

Yine Ataması Yapılmayan Öğretmen İntihar Etti

Ataması yapılmayan öğretmen sayısı bir çığ gibi büyürken 30 bin öğretmen atamak da yetmez oldu,geriye dışarıda atama bekleyen 385 bin öğretmen varken.İntihar eden öğretmenlerin haberlerine alışmamalıyız bu gidişata bir çözüm üretmeliyiz.
Psikolojik bunalıma giren ataması yapılmayan öğretmenin intihar ederek ölmesinin haberini vermenin memursesi.com ailesi olarak üzüntüsü içerisindeyiz
 
Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bir kişinin, öğretmenliğe atamadığı için oturduğu binanın 6’ıncı katından atlayarak intihar ettiği iddia edildi.
Yenişehir’de dünkü 30 bin öğretmen atamasında herhangi bir kadroya yerleşemediği için M.E’nin oturduğu binanın 6’ıncı katında atlayarak intihar ettiği iddia edildi.
 
Edinilen bilgilere göre; olay dün saat 14.00 sıralarında Şehitlik semtinde bulunan Yuvam apartmanında meydana geldi. İddialara göre Sınıf Öğretmenliği mezunu M.E, bugünkü öğretmen atamalarında kendisine herhangi bir kadronun çıkmaması nedeniyle bunalıma girdi. Ailesinin de evde olduğu bir sırada pencereye çıkan M.E, buradan kendini apartman boşluğuna bıraktı.
 
M.E, olay yerinde hayatını kaybederken cesedinin Diyarbakır Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldığı belirtildi.
 
M.E’nin intihar etmeden önce ailesine bir mektup yazdığı da öğrenildi.

Kaynak: www.memursesi.com (memursesi@gmail.com)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
a.doğanay 2 yıl önce

Hala atanamayacak öğretmen yetiştiriliyor. Zaten orta direk ve altı öğretmenliği tercih ediyor. Zengin tercih etmiyor. Devlet yetiştirdiği öğretmeni açıkta bırakmamalı...Bu sosyal bir devlet olmanın gereğidir.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim