Öğretmen Diyarı

YGS kalemleri köydeki öğrencilere yollanacak
AKUT ekipleri, üniversiteye giriş için düzenlenen sınavın birinci aşaması olan YGS'nin ardından sınavın yapıldığı okullarda "Kalemlerimiz köy okullarına" kampanyası düzenledi.

İlçedeki 9 okula, üzerinde "Kalemlerimiz köy okullarına" yazılı kutu bırakan ekipler, köydeki okullara göndermek için yaklaşık 350 kalem topladı.

AKUT Fethiye ekip lideri Fatih Işık, gazetecilere yaptığı açıklamada, bir üyelerinin üniversite sınavında ÖSYM tarafından dağıtılan kalemleri toplayarak köy okullarına dağıtma fikrini ortaya attığını söyledi.

İhtiyacı olan öğrencilerin yararlanması için anlamlı bir proje olduğunu ifade eden Işık, "Fikrin sınavın hemen öncesinde gelmesi nedeniyle kısa sürede ilçedeki 9 okula kutuları hazırlayıp dağıtabildik. Okullardan yaklaşık 350 kalem topladık. Bu kalemleri de ihtiyacı olan köy okullarına dağıtacağız. Çok hızlı olduğu için duyurusunu da yapamadık. Bu ilk kampanya idi. Sonraki sınavlarda da kampanyayı sürdürüp daha çok kalem toplamayı hedefliyoruz." dedi.

Kalemlerin üniversite sınavında öğrencilerin geleceklerini belirlediğini kaydeden Fatih Işık, aynı kalemlerin ihtiyacı olan öğrencilerin üniversite sınavına girmelerini, hatta daha da ileriye gitmelerini sağlayacağını belirtti.

Ali Rıza Akkır
Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim