Öğretmen Diyarı

Yemekhanede İngilizce öğreniyorlar


Öğrenciler yabancı dili eğitimini daha ana sınıfındayken severek, eğlenerek sağlıklı beslenerek pratik olarak alıyor.
Bu okulda öğrenciler yemekhanede İngilizce öğreniyor. Sebze, meyve, çeşitli gıda maddeleriyle çeşitli objeler yapıyor. Bunu yaparken de sürekli İngilizce konuşuyor.


Öğrenciler yabancı dili eğitimini daha ana sınıfındayken severek, eğlenerek sağlıklı beslenerek pratik olarak alıyor.
İstanbul’un Kartal İlçesi’ndeki Ahmet Şimşek Koleji’nde öğrenciler görme, duyma, dokunma, koklama ve tat alma organları tetiklenerek İngilizce öğreniyor.

“YEMEKHANE ÇALIŞMALARI İNGİLİZCE ÖĞRENMEDE ÇOK ETKİLİ”

Beş duyu organlarıyla önce şekilleri duyumsattıklarını, ardından da keyifli etkinliklerle öğrenmeyi sağladıklarını anlatan Ahmet Şimşek Koleji Yabancı Dil Zümresi öğretmenlerinden Nihan Altun,

“Öğrencilerimize her fırsatta yabancı dil öğretmeye çalışıyoruz. Sınıf dışındaki ortamlarda bile İngilizce öğretmeyi sürdürüyoruz. Özellikle yemekhane çalışmalarımız öğrenmede etkili oluyor. Sebze, meyveleri, çeşitli gıda maddelerini kullanarak ev, araba gibi objeler yapıyoruz. Bunu yaparken de sürekli İngilizce konuşuyoruz. Öğrenciler bu tür etkinlikler sırasında geometrik şekilleri görüyor, duyu organlarını tanıyorlar, sonra da kendi elleriyle yaptıkları bu objeleri afiyetle yiyorlar. Böylece hem İngilizceyi, hem de sağlıklı beslenmeyi öğreniyorlar. Öğrencilerimiz İngilizce derslerini eğlenceli bulduklarını ve çok sevdiklerini söylüyorlar.”dedi.

 

Kaynak: www.sozcu.com.tr

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim