Öğretmen Diyarı

Yaşamını yitiren emekli öğretmene SGK'dan yazı: Şenay Hanım bizi arayın!

Emekli öğretmen Şenay Dolu geçtiğimiz yıl mayıs ayında yaşamını yitirdi. Dolu, kanser hastasıydı. Önceki gün ise Dolu'nun evine ilginç bir evrak ulaştırıldı. Yazı SGK'dan geliyordu. Kurum, resmi yazıda, 9 ay önce yaşamını yitiren Dolu'nun kullandığı ilaçlarla ilgili kendilerini aramasını istiyordu.
Emekli öğretmen Şenay Dolu bir süre önce meme kanserine yakalandı. Dolu, yoğun bir tedavi sürecine girdi. Ancak yakalandığı hastalığı yenemeyerek yaşamını yitirdi. Dolu'nun ölüm tarihi 9 Mayıs 2015 olarak kayıtlara geçti.

Dolu'nun oturduğu adrese ise önceki gün resmi bir yazı ulaştı. Yazı Sosyal Güvenlik Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü'nden gönderilmişti.

ŞENAY HANIM BİZİ ARAYIN!

Şenay Dolu'ya hitaben gelen yazıda "

Kullandığınız ilaçlarla ilgili görüşünüze ihtiyaç duyulmuş olup, en kısa zamanda 0216-421 .. .. numaralı telefondan Ecz. E. Y. İle irtibat kurmanız hususunda;

Bilginizi ve gereğini rica ederim" deniliyordu.
EŞİ O NUMARAYI ARADI

Yazı'ya Dolu'nun eşi aldı ve kağıtta belirtilen numarayı aradı. Dolu'nun eşi, E.Y. ile yaptığı telefon görüşmesinde gelen yazıya tepki gösterdi. E.Y.'nin ise, kayıtlarda bir sıkıntı yaşandığını belirttiği öğrenildi.

Dinçer GÖKÇE

Hürriyet
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim