Öğretmen Diyarı

Yaralı kukumav kuşuna öğretmen ve öğrenciler sahip çıktı
 IĞDIR'ın Karakoyunlu İlçesi'ne bağlı Murşitali Köyü öğretmen ve öğrencilerinin sahip çıktığı baykuşgiller familyasından yaralı kukumav kuşu, Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildi. 

Yuvadan düşünce sol bacağından yaralanan kukumav kuşu, Murşitali Köyü öğretmen ve öğrencileri sahip çıkı. Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü'ne teslim edilen kukumav kuşu burada tedavi altına alındı. Ters dönenen bacağı daha fazla zarar görmemesi için sarılan kukumav kuşunun tedavisi için cerrahi müdahale gerektiğini belirten Orman ve Su İşleri Bakanlığı Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, şunları söyledi:
"Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezine gönderdik. Baykuşgiller familyasından küçük bir baykuş türü olan kukumav kuşu kırsal bölgelerde tarlaların ve bahçelerin yakınlarında yaşıyor. Özellikle yeşillik yerleri sever. En önemli besini tarla faresidir ve ayrıca çeşitli küçük memeli ve sürüngenlerle de beslenir. Kukumav kuşları genellikle ağaçların gövdelerindeki kovuklarda ya da kayaların arasındaki oyuklarda kendilerine yuva kurarlar." 
Yaban hayatına destek veren ve koruyan öğretmenler ile öğrencilerine teşekkür eden Mete Türkoğlu, "Murşitali Köyü'nün öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyorum. Buldukları kuşu okulda bakım altına alıp, bizlere haber vererek kuşun hayatını kurtarmışlar. Kukumav kuşu iyileşince getirip burada hep birlikte yeniden doğaya bırakacağız" dedi.

 Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim