Öğretmen Diyarı

Velilerden Şampiyon Öğretmene Büyük İftira

Velilerden Şampiyon Öğretmene Büyük İftira

Özellikle son yıllarda yurt dışında örneklerini gördüğümüz "kötü örnek" öğretmen vakaları garip bir hal almaya başladı.Pek çok öğretmenin öğrencilerini taciz etmesi ve cinsel yönden suistimal etmesi, velilerde büyük bir hassasiyetin oluşmasına sebep oldu.Bu durum da genç bir öğretmenin başına ummadığı bir iş açtı.

3 KEZ ŞAMPİYON OLDU

Amerika'da Ohio Utah'ta bulunan North Sanpete okulunda öğretmenlik yapan dört çocuk annesi Mindi Jensen, öğretmenliğinin yanı sıra bir vücut geliştirici. Hatta vücut geliştirme alanında 3 kez şampiyon seçilmiş ve bu alanda kariyer yapmak isteyenlere yardımcı olan ürünler satan bir şirketin temsilciliğini de üstlenmiş. Vücut geliştirme alanındaki kariyerini okula yansıtmayan Mindi, sosyal medyada ise Min Gunderson adı altında bu yönünü takipçileriyle paylaşıyor.

VELİLER ŞİKAYET ETTİ

Okuldaki öğretmenleri sosyal medyada mercek altına alan bazı veliler, çocuklarının keşfettiği bu Instagram hesabında Mindi'nin gizli yönünü keşfettiler ve ortaya atılan iddia korkunç bir iftiraya dönüştü. Dört çocuk annesi Mindi'nin hesabındaki fotoğrafları okul yönetimine şikayet eden veliler "çocuklarımızın ahlakını bozuyor" şeklinde yorumlar yaparak bir anda şampiyon hocaya iftira attılar.

"ÖĞRETMENLİĞİ BENDEN ALAMAYACAKLAR"

Mindi, bir anda kendisini okulun disiplin kurulu karşısında buldu ve işini kaybetme tehlikesi yaşadı. Medyanın yoğun ilgi gösterdiği olayla ilgili televziyona konuşan Mindi "Biz ne zaman böyle geri kafalı bir ülke olduk? Bana bu iftirayı atanlar çocuklarını okuldan alabilirler ama öğretmenliği benden alamayacaklar." diye isyan etti ve sosyal medya üzerinden genç öğretmene yoğun bir destek geldi.


OKUL YÖNETİMİ SUÇSUZ BULDU

Kısa sürede öğrencileri tarafından da destek gören Mindi'nin Instagram hesabı okul yönetimi tarafından incelendi ve "Öğretmenimizin ahlaka aykırı kelimesi ile birlikte anılacak herhangi bir davranışı görülmemiştir." şeklinde bir açıklama yapıldı.

TAZMİNAT TALEP EDECEK

Mindi şimdi öğretmenlik mesleğine kaldığı yerden devam ediyor ancak üstüne atılan iftira onun pek çok ahlaksız teklif almasına hatta cinsel içerikli film endüstrisi tarafından keşfedilip teklifler almasına yol açmış. Mindi'yi de en çok bu üzüyor. Okul yönetimi defalarca özür dilemiş olsa da genç anne çocuklarının yaşadığı travma için tazminat talebinde bulunmaya hazırlanıyor.


 

Haberler.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim