Öğretmen Diyarı

Valilikten kara lastik açıklaması
Karaman Valiliği, Ermenek'teki maden kazasında hayatını kaybeden işçilerden Tezcan Gökçe'nin cenazesinde yırtık ayakkabılarıyla görüntülenen baba Recep Gökçe'ye yeni ayakkabı alınmasıyla ilgili açıklamada bulundu. Valilik, medyada konuyla ilgili yer alan haberlerin eksik bilgiler içerdiğini belirterek, madenci babasına lastik ayakkabı alınması için kesinlikle bir talimat verilmediğini kaydetti.
 
Konuyla ilgili Karaman Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, "İlimiz Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazasıyla ilgili olarak cansız bedenlerine ulaşılan işçilerden Tezcan Gökçe’nin babası Recep Gökçe’ye valilikten yeni lastik ayakkabı gönderilmesine ilişkin medyada çıkan haberler eksik bilgiler içermektedir." denildi.
 
Açıklamada, madencinin babasına ayakkabı verilmesine yönelik süreçle ilgili şu bilgilere yer verildi: "Konuyla ilgili olarak Karaman Valisi Murat Koca son derece iyi bir niyetle Ermenek Kaymakamı Eyyüp Güngör’e, Recep Gökçe’ye kışlık ayakkabı alınması talimatını vermiştir.
 
Kaymakamın İlçe Müftüsü Mehmet Seven'e konuyu iletmesi üzerine, Kazancı Bucak Mahallesi imam hatibi Azim Pişkin ayakkabı alınması için görevlendirilmiştir. Kazancı Merkez Mahallesi muhtarı olan ve aynı zamanda ayakkabı satıcısı olan Nurettin Albayrak’tan kışlık deri ayakkabı alınmıştır. Bunun yanında Bucak Mahallesi imam hatibi Azim Pişkin, o bölgede yaygın olarak lastik ayakkabı kullanıldığından dolayı kendisi de bir lastik ayakkabı alarak Recep Gökçe’ye hediye etmiş, vatandaşımız Recep Gökçe de alınan bu ayakkabıları kabul ederek, yöre şartları nedeniyle lastik ayakkabıyı giymeyi tercih etmiştir. Valiliğimizin lastik ayakkabı alınması konusunda kesinlikle bir talimatı olmamış, alınan lastik ayakkabı tamamen imam hatipin kendi tasarrufu ile gerçekleşmiştir." 
 
CİHAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol