Öğretmen Diyarı

UZUNKÖPRÜ’DE FESTİVAL COŞKUSU
Uzunköprü’de 1.’si düzenlen Kültür Sanat ve Tarım Festivali başladı. 29 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında yapılacak festival kapsamında kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Korteje Milletvekilleri Erdin Bircan, Okan Gaytancıoğlu, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Belediye Başkanı Enis İşbilen, çevre ilçe belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Etkinliklere yurtdışında olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan katılamadı.
Etkinlikler kapsamında Uzunköprü’ye kazandırılan Atatürk Kültür Merkezi’nin de açılışı gerçekleştirildi. Burada konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, ilk defa gerçekleştirdikleri kültür sanat ve tarım festivalinin heyecanını yaşadıklarını söyledi.
Daha sonra festival alanında stantların açılışı yapıldı ve meşhur Uzunköprü köftesinin tanıtımı gerçekleştirildi.
Etkinlikler kapsamında bu akşam festival alanında Pop müzik sanatçısı Özgün Uzunköprülülerle buluşacak. Yarın ise trap atışları, tarihi Uzunköprü Uzunköprü üzerinde geleneksel köprü yürüyüşü gerçekleştirilecek.  Tarım ve hayvancılık paneliyle devam edecek yarınki program, akşam ise Mehmet Erdem konseri ile sona erecek.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim