Öğretmen Diyarı

Üniversiteli gençlerden ‘güldüren’ proje!
 Sakarya Gülüyor Türkiye Gülüyor’ isimli sosyal farkındalık projesi başlatan Sakarya Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, proje ile modernleşen dünyada yanlızlaşan insanlara gülmeyi, paylaşmayı ve sevgiyi anımsatabilmeyi hedefliyor.

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri Esra Demir, Sema Yartunç, Nurşah Özden, Nigar Akbudak, İbrahim Aslantaş, Sedat Ergen, Büşra Bilir, Jumagul Rahmanova ve Neriman Özer tarafından ‘Sakarya Gülüyor Türkiye Gülüyor’ isimli sosyal farkındalık projesi başlatıldı.

“TÜM ÜLKEYE VE DÜNYAYA YAYILMALI”

Proje ile gelişen ve modernleşen dünyada bireyselleşen, yalnızlaşan insanlara gülmeyi, sevgiyi, paylaşmayı, birlikteliği ve barışı anımsatabilmesi hedeflendi.

Sakarya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü öğretim üyesi Doç.Dr. Mehmet Zafer Danış’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen projenin tüm ülkeye ve dünyaya yayılması hedeflendi. Gülmenin bulaşıcı olduğu ve birçok hastalığı önlediği olgusundan yola çıkan öğrenciler, projenin sürekliliği ve dikkat çekmek için internet üzerinden sosyal paylaşım sitelerinden de farkındalık oluşturmayı amaçlandı.

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim