Öğretmen Diyarı

Üniversiteden selfie dersi

Southern California Üniversitesi öğrencileri artık tamamen "selfie çekimi"ne ayrılan bir dersi seçebilecek.

ABD'nin Kaliforniya eyaletindeki en iyi yükseköğrenim kurumlarından Southern California Üniversitesi öğrencileri artık tamamen "selfie çekimi"ne ayrılan bir dersi seçebilecek. 


Birinci sınıf öğrencilerine sunulan dersin resmi başlığı "Yazı ve Eleştirel Uslamlama" ama yerleşkedeki yaygın adı #SelfieClass (Selfie Dersi). Doçent Mark Marino, derste, insanların kendi cinsiyetlerini, etnik özelliklerini, cinselliklerini, sosyo-ekonomik konumlarını nasıl bir görüntüye dönüştürdüklerinin incelendiğini belirtti. Derste ayrıca izleyicilerin her görüntüye nasıl tepki gösterdiği irdeleniyor ve bu süreç "kimliğin birlikte-yaratılması" diye tanımlanıyor.
Önce Beyonce'nin selfiesi incelenecek

Üniversite öğrencileri derste hem kendi selfie'lerini, hem de ünlü isimlerin selfie'lerini inceliyor. Dersteki ilk alıştırmalardan biri, Beyoncé'nin ayaklarını görüntülediği fotoğraftan öğrenilebilecekler. Kimileri selfie'leri çağdaş narsizmin ifadesi olarak değerlendirirken, Mark Marino buna katılmıyor ve selfie'lerin, yalnızca, insanların en son iletişim araçlarından biri olduğunu söylüyor.

Anahtar Kelimeler:
üniversiteden selfie dersi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim