Öğretmen Diyarı

Ülkemizde Güzel Şeyler de Oluyor: Doğuştan Görme Engelli Öğretmeni Duygulandıran Sürpriz

Muş'ta görev yapan doğuştan görme engelli öğretmen Caner Keser, karanlık dünyasını da aydınlatmaya yardımcı olan "müzik" hakkındaki bilgilerini öğrencilerine aktarmanın kıvancı yaşıyor.

Muş'ta görev yapan doğuştan görme engelli öğretmen Caner Keser, karanlık dünyasını da aydınlatmaya yardımcı olan
 

 

Caner Öğretmen, ilkokuldan sonra öğretmeninin yönlendirmesiyle güzel sanatlar lisesine başlamış ve daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü'nde eğitim görmüş.

Caner Öğretmen, ilkokuldan sonra öğretmeninin yönlendirmesiyle güzel sanatlar lisesine başlamış ve daha sonra Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü'nde eğitim görmüş.
 

 

"Öğretmenlikte ilk yılım. Heyecanlı olduğum kadar da istekliyim."

KPSS tercihleriyle Muş'a atandığını dile getiren Caner Öğretmen, "Öğretmenlikte ilk yılım. Aday öğretmenim ve heyecanlıyım. Heyecanlı olduğum kadar da istekliyim" diyor.

Müzik benim için yaşam şekli..."

 
 

Hayatının müzikle değiştiğini anlatan Caner Öğretmen, "Müzik benim için yaşam şekli. Birçok insan için öyle ama bunun farkına varamıyoruz. Baktığımızda sabah uyanırken çalar saatimiz bile bir müzik. 

Okulda teneffüs zili müzik, annelerimiz yemek yaparken kulağında müzik, ağzında bir türkü, müzik. Aslında müzik hayatın her yerinde", diye belirtiyor.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğrencileri ve meslektaşları da Caner Öğretmen'e bir sürpriz hazırladılar.
 

24 Kasım Öğretmen'ler Günü dolayısıyla Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencileri Caner Öğretmen'e bir sürpriz yaptı.

Caner Keser’in sevdiği türkü ve şarkılar yeniden derleyerek öğretmen ve öğrenciler tarafından seslendirildi. Bu durum karşısında Caner Öğretmen epeyce duygulandı. 

Caner Öğretmen duygularını şöyle dile getirdi: 

Öğrencilerimizin iyi yerlere gelmesi için çaba sarf ediyoruz. Bütün öğretmen arkadaşlarımız ve idarecilerimizin bize büyük desteğiyle, büyük fedakârlıklarıyla buradayız. 

Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin bizi düşünmesi beni ayrıca mutlu etti. Bu bizim ne kadar bir arada olduğumuzu, bir işi ne kadar birlikte yürüttüğümüzün bir kanıtıdır. Umuyor ve diliyorum ki, daha nice güzel öğretmenler gününü birlikte kutlarız.” 

 

Öğretmenlerimiz büyük fedakârlık yapıyor..."

 

Etkinliğe katılan İl Milli eğitim Müdürü Cevdet Arslan ise, bütün öğretmenlerin fedakârlık yaparak mesleğini ifa ettiğini belirterek, "24 Kasım Öğretmen'ler Günü sebebiyle Muş Güzel Sanatlar Lisesi öğretmenleri ve öğrencilerimiz Caner hocamıza bir sürpriz yapmış. 

Biz de hazır bulunduk. Daha nice yıllara, ülkemizin daha güzel günlerinde buluşmak dileğini diliyorum. Tabii öğretmenlerimiz büyük fedakârlık yapıyor, güzel çalışmalar yapıyor. Ellerine sağlık diyoruz”, diye konuştu.

 

Biz de buradan engelleri aşarak, öğrencilerine müzik sevgisi ve bilgisi aşılayan değerli öğretmenimiz Caner Keser'e bundan sonraki meslek hayatında başarılar diliyoruz ve selamlarımızı yolluyoruz!

Kaynaklar

AA İHA Milliyet

 

 
 
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim