Öğretmen Diyarı

Türk Kızılayından Kars'taki öğrencilere kırtasiye seti
Türk Kızılayı İstanbul Şubesince Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında, 9 ilde 7 bin öğrenciye kırtasiye malzemesinin içerisinde bulunduğu çantalar dağıtıldı.

Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı İlhami Yıldırım ile Binali Yıldırım'ın kızı Bahar Büşra Yıldırım Köylübay, Kars Halitpaşa İlköğretim Okulu ile Dikme Köyü İlköğretim Okulunda öğrencilerle bir araya geldi.

Burada düzenlenen programda, Yıldırım ve Köylübay, Kars Valisi Rahmi Doğan ile eşi Gülden Gülizar Doğan, öğrencilere içerisinde kırtasiye malzemesinin bulunduğu çantaları hediye etti.

Programın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Doğan, Türk Kızılayı İstanbul Şubesi Başkanı Yıldırım'ın Ardahan'daki programın ardından Kars'a geldiğini hatırlatarak, "Türkiye genelinde başlatmış oldukları bir kampanya çerçevesinde bunu yapıyorlar, burada bizi tercih etmiş olmaları bizi sevindirdi çünkü çocuklarımıza çanta ve kırtasiye seti, dağıttık." dedi.

Doğan, Yıldırım ve ekibine teşekkür etti.

Şube Başkanı Yıldırım da "Kızılay Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye genelinde birinci sınıfa başlamış kardeşlerimize kırtasiye seti hediye etmek için geldik." dedi.

Ardahan'da da öğrencilere kırtasiye seti verildiğini daha sonra Kars'a geldiklerini aktaran Yıldırım, "Bugün Kars'tayız. Sayın Valimizle birlikte öğrencilere çeşitli hediyelerin dağıtımlarını yapıyoruz. Yine aynı zamanda şu anda Türkiye genelinde 9 ilde de dağıtım yapılıyor. Hakkari, Bingöl, Bitlis, Şırnak ve Diyarbakır'da kırtasiye malzemelerimizin dağıtımları yapılıyor." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım'ın kızı Bahar Büşra Yıldırım Köylübay da proje kapsamında Kars-Ardahan'a gelerek öğrencilere kırtasiye seti dağıtımını gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

Okulda bulunan engelli öğrencileri de ziyaret eden Yıldırım ve beraberindekiler burada engelli öğrencilerle resim yaparak sohbet etti.

Daha sonra merkeze bağlı Dikme Köyü Hacı Yasemen Yılmazeli İlkokuluna geçen Türk Kızılayı ekibi, burada da öğrencilere kırtasiye seti hediye etti.

Cüneyt Çelik
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim