Öğretmen Diyarı

Türk anneye müebbet!
Hamburg Eyalet Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar anne Yetiş  ile baba Hüseyin Yetiş katıldı. Mahkeme heyeti, duruşma boyunca sessizliğini  koruyan anne Yetiş'i, kızını öldürdüğü gerekçesiyle müebbet hapis cezasına  çarptırdı. Baba Hüseyin Yetiş'e ise kızını korumadığı ve ihmalden dolayı 4,5 yıl  hapis cezası verildi. 
 
DAVA STRESLİYDİ ÇÜNKÜ...
 
Mahkeme Heyeti Başkanı Joachim Bülter, duruşma sonrası gazetecilere  yaptığı açıklamada, davanın diğer benzer davalara göre daha baskılı ve stresli  geçtiğini belirterek, "Bunun da temeli Yağmur'un çektiği acı" dedi. 
 
Bu kararın kesinleşmesi durumunda anne Yetiş, Almanya yasalarına göre  15 yıl hapis cezasının ardından özgürlüğüne kavuşacak. 
 
\"\"
 
Geçen 18 Aralık'ta anne Melek Yetiş'in çağırması üzerine eve giden  sağlık ekipleri, 3 yaşındaki Yağmur Yetiş'in öldüğünü tespit etmişti. Çocuğun  vücudunda kırık ve morluklar olduğu belirlenmişti. 
 
Öte yandan, Yağmur Yetiş'in dünyaya geldikten birkaç ay sonra  anne-babasından alınarak bakıcı aileye teslim edildiği, 4 ay sonra bakıcı ailenin  yanında düşerek başından yaralanması üzerine de öz ailesine geri verildiği  öğrenildi. 
 milliyet
Anahtar Kelimeler:
türk anneye müebbet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol