Öğretmen Diyarı

THY 2016 yılında 1000 memur alımı yapacak

Türk Hava Yolları 2016 yılında uçak filosuna alınacak 40 uçakla birlikte ortaya çıkacak personel ihtiyacının karşılanabilmesi için bin kişiden fazla kabin memuru alımı yapılacak.

Türk Hava Yollarında yapılan açıklamaya göre 2016 yılında alınacak 40 uçakla birlikte bin kişiden fazla kabin memuru istihdamı yapılacağı bildirildi. Yapılan açıklamada son beş yıldır Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi THY’nin Türkiye’nin gelişmesiyle paralel olarak son 13 yılda 5 kat daha büyüdüğü bildirildi. Ayrıca şirketin büyümesiyle birlikte personel sayısının da büyüdüğü ve artarak da devam ettiği bildirildi.

THY’de yaklaşık 20 bin personelin görev yaptığı 2016 yılında da binin üzerinde kabin memuru alımı yapılacağı söylendi. Alımlar Türk Hava Yolları insan kaynakları web sayfasından ilan edilecek olup başvurular sadece online yapılacak.

Kimler Başvuru Yapabilir?

Türk Hava Yollarında kabin memuru olarak 113 ülke ve 290 şehirde güzel bir iş ve çalışma ortamı şansı yakalamak isteyen en az lise mezunu, bayanlarda en az 160, erkekler de ise en az 170 santimetre boyunda ve İngilizcesi olan adaylar başvuru yapabilir. İngilizce, psikoteknik ve mülakat sınavları sonunda bu aşamaları başarı ile tamamlayan adaylar THY’de kabin memuru olarak işe alınacaktır.

Ne Kadar Maaş Alacak?

Kabin memuru olarak göreve başlayan personel başta yaklaşık 4 bin lira maaş ve ilerleyen günlerde ikramiyelerle birlikte bu rakam 5 bin lira tekabül etmektedir. Ayrıca çalışma süresine göre ücret artışları olmaktadır.

Kaynak: Haber Kaynağı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim