Öğretmen Diyarı

Terör mağduru öğrencilerin okullarına dönüşünde kolaylık
 MEB, terör mağduru öğrencilerin, eski okullarına dönmesi için yönetmelikteki nakil-geçiş hükümlerinin uygulanmaması için okullara bir genelge gönderdi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okullara gönderilen genelgede, hendek-barikat operasyonları nedeniyle eğitime ara verilen yerleşim birimden başka il ve ilçelerdeki okullara misafir öğrenci olarak eğitimine devam eden öğrencilerin, eski okullarına dönmesi için yönetmelikteki nakil-geçiş hükümlerinin uygulanmaması istenildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 81 ildeki okullara gönderilen genelgede, son dönemlerde ülkedeki bazı yerleşim yerlerinde eğitimle ilgili aksamalar olduğu; söz konusu yerleşim yerlerinde eğitime geçici sürelerle ara verildiği ve öğrencilerin okula devam edemedikleri ve bu nedenle telafi eğitimlerinin uygulandığı belirtildi.

E-OKUL’DA MİSAFİR ÖĞRENCİ BUTONU OLUŞTURULDU!

Telafi eğitim kapsamında Diyarbakır’ın Sur, Mardin’in Dargeçit, Nusaybin ve Derik ilçeleri, Şırnak merkez, Cizre, İdil ve Silopi ilçeleri ile Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde bulunan ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki öğrencilerden başka ilçe veya ilde öğrenimine devam etmek isteyenler için e-okul yönetim bilgi sisteminde ‘Misafir öğrenci’ butonu oluşturulduğu belirtildi.

Genelgede, “Bu öğrenciler için taban puan ve kontenjan şartı aranmamış olup aynı türdeki başka okulda öğrenimlerine devam etme imkanı sağlanmıştır. Ancak, yukarıda sözü edilen ilçelerdeki bazı okulların tekrar eğitim ve öğretime başlamaları nedeniyle eski okuluna dönmek isteyen öğrencilerin ilgili yönetmeliklerin nakil ve geçiş hükümleri dikkate alınmadan önceki okullarında öğrenimlerine devam edebilmeleri için gerekli kolaylığın sağlanması hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim” denildi.
DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim