Öğretmen Diyarı

TEOG’da büyük başarı

Trabzon, TEOG sonuçlarında ülke genelinde 22. sıraya yerleşti
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan TEOG sınav sonuçlarında Trabzon büyük başarı elde etti. Trabzon TEOG sonuçlarına göre ülke genelinde 22. olurken, sınavlarda önceki yıllara göre ciddi bir başarı sağlandığı belirtildi. 38. sıradan 22.sıraya yükselen Trabzon’un puan ortalamasında da yüzde 7 civarında bir artış gözlendi.
Temel eğitim düzeyinde akademik başarının önemli göstergesinin TEOG olduğunu ifade eden Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, “TEOG sınavı sonuçlarına göre ilimiz bütün derslerde puan ve toplam doğru sayıları ortalamaları bazında Türkiye ortalamasının üzerinde yer almıştır. Geçen yıldaki başarı puan ortalaması yüzde 53’den yüzde 59’a çıkmıştır” dedi.
TRABZON MARKA BİR EĞİTİM ŞEHRİ OLMALI
Vali Öz önceki yıllara göre başarının ciddi anlamda artış göstermesinin en önemli etkeninin fedakarca çalışan öğretmenler olduğuna vurgu yaparak” Başarının yükselmesinde öğretmenlerimizin, idarecilerimizin,  okul aile birliklerinin ve velilerimizin büyük payı vardır. Hepsine teşekkür ediyorum. Bu başarı ile yetinmeyeceğiz. Hedefimiz ilk 10’a girmektir. Trabzon Türkiye’de marka bir eğitim şehri olmalı, bunun için daha çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.  İl olarak sadece akademik anlamda değil sosyal ve sportif anlamda da ciddi başarılarımız var. Tabii ki bütün bunlar gerek devletimizin, gerek yerel yönetimlerimizin, gerekse de hayırseverlerimizin eğitime olan katkılarıdır. Bu kapsamda derslik sayımız 7 bin 181’e yükselmiştir. Derslik başına düşen öğrenci sayımız 21’den 19’a düşmüştür” şeklinde konuştu.
Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş da başarıdan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Başarımızın artmasında bütün ilçelerimizde açtığımız takviye ve etüt kursları önemli olmuştur. Bu yılda bu kursları açmak için çalışmalarımız devam etmektedir.  Çalışmalarımızda her zaman yanımızda olan Sayın Valimize kaymakamlarımıza, ilçe müdürlerimize, öğretmenlerimize  ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: gunebakis.com.tr

 

Anahtar Kelimeler:
teog da büyük başarı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim