Öğretmen Diyarı

Tatile çıkmanın 10 faydası

Tatile  çıkma  zamanı geldi!Valiz  hazırlanıyor;mayolar, şortlar,güneş kremleri derken valiz doldu.Tatil denince akla ilk gelen deniz ve  kum olduğu için valizi öyle doldurdum.

 

Fakat ister denize  ister yaylaya yada her nereye olursa olsun,evden bir kaç gün uzaklaşmanın   ne kadar çok faydası var biliyor musunuz?

 

İşte  tatile çıkmanın 10 faydası;

 

1- Stresiniz azalacak


Tatil rahatlamanız ve stresten uzaklaşmanız için size şans verir. Eğer iş seyahatiniz sizi saatlerce bir konferansta kalmaya zorluyorsa, başka bir şehir yada ülkede olduğunuzu düşünün. Seyahat stresli olabilir fakat bu stres pozitif strestir ve stresteki azalma daima sağlıklıdır.

 

2- Monotonluktan uzaklaşacaksınız


“Bir değişiklik yapmak en az dinlenmek kadar iyidir.” Herhangi bir seyahat, sizi günlük yaşantınızdan uzaklaştıracak ve yalnız kalmak enerji verecektir. Ayrıca bedeninizin ve zihninizin durgunlaşmasını önleyecektir.

 

3- Dışarı çıkacaksınız


Seyahate çıktığınız zaman ofis dışında olmanın rahatlığını yaşayacaksınız. Bunun anlamı temiz hava alacak, dışarıda olmanın verdiği keyfi yaşayacaksınız. Aynı zamanda güneşten yararlanacaksınız fakat zararlı etkilerinden korunmak amacıyla önlem almanız gerekecek.

 

4- Aktif olacaksınız


Tatil ilave aktiviteler içerir. Belki de planlarınız arasında rafting, yürüyüş yada voleybol vardır. Zamanınızın tümünü evde dinlenerek geçirmek isteseniz de normal yaşantınızın dışına çıkmak için yürüyüş yapmanın da iyi geleceğini göreceksiniz.

 

5- Yemek yemekten keyif alacaksınız


Muhtemelen sushi, moussaka ya da couscous gibi farklı yiyecekler deneyeceksiniz. Porsiyonlarınızı dikkate almayacaksınız fakat midenizin hassasiyetini de göz ardı etmemelisiniz.

 

6- Tutumunuz değişecek


Plan yapmak eğlencenin bir parçasıdır. Seyahat etmek size, farklı kültürler ve yaşam biçimlerini değerlendirme şansı tanır. Ayrıca yaşadığınız şehre farklı bir açıdan bakmanızı sağlar.

 

7- İnsanlarla tanışacaksınız


Seyahat etmek dünyanın birçok yerinden gelen insanlarla tanışmanıza olanak tanır. Sosyalleşmek en iyi terapidir ve diğer kültürleri öğrenmenize yardımcı olur.

 

8- Unutulmaz deneyimler edineceksiniz


Eğer tercihinizle ilgili, hedeflediğiniz her yere gitmek istiyorsanız çok geç olmadan yerine getirmelisiniz. Eğer Avustralya ya gitmeyi hayal ediyorsanız, şimdi tam zamanı olabilir.

 

9- Partnerinizle tekrar görüşeceksiniz


Tatil partnerinizle kaliteli vakit geçirmenizi sağlar.

 

10- İş stresinden uzaklaşırsınız


Bir süre iş yerinizdeki telaşınızdan arınır, hayat ritminizi huzura ayarlarsınız.

 

 

 

Evet bu kadar! artık size iyi tatiller!

 

denizinrengi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim