Öğretmen Diyarı

Stajyer öğrenciler maaş alabilecek
 Starjyer öğrenciler maaş alıp alamayacağını her zaman merak ediyor. Yeni açıklanan düzenlemeye göre stajyerler artık maaş alabilecek. Peki stajyer ücretleri ne kadar olacak? İşte detaylar...
Stajyer öğrencilere maaş müjdesi geldi. Buna göre artık stajyerler asgari ücretin 3'te biri kadar maaş alabilecekler. Detaylar haberimizde...
Hükümet çıkarmaya hazırlandığı yeni torba yasa ile stajyer öğrencilere 433 TL ücret ödeyecek. Staj yapan öğrencilerin tamamı sigortalı yapılacak ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak.

PRİM BORCU SIFIRLANIYOR

Tasarıyla, 18-29 yaş arasındaki 5 milyon gencin 9 milyar liralık GSS prim borcu sıfırlanacak. GSS primleri ile ilgili bürokratik aksaklıklar tamamen ortadan kaldırılırken, gelir testi konusunda yaşanan sıkıntılar da bitecek. Torba ile 65 yaş üstü olup yaşlılık aylığı alanlar için hanehalkı geliri kriteri de kaldırılacak. Ayrıca meslek lisesi, meslek yüksekokulu ve üniversitelerde zorunlu staj yapanlara asgari ücretin 3'te 1'i oranında maaş bağlanacak. 

STAJYERE 433 TL MAAŞ*
Meslek lisesi, meslek yüksekokulu ve üniversitede okuyan öğrenciler staja özendirilecek. Stajyer öğrencilere asgari ücretin 3'te 1'i oranında yani yaklaşık 433 TL ücret verilecek. Bu ücretin bir kısmını devlet, bir bölümünü de işveren karşılayacak. Staj yapan öğrencilerin tamamı sigortalı yapılacak ve sağlık hizmetlerinden ücretsiz yararlanacak.
* Zorunlu eğitimin dışında olan çıraklık eğitimi, bu kapsama dahil edilecek. 13-14 yaşındaki bir çocuk, bir taraftan çıraklık eğitimine başlarken diğer yandan liseye gidecek. Usta-çırak ilişkisi yeniden kurulmaya çalışılacak.
* Kaçak yapılara, kentsel dönüşüm alanı ilan edilmesi ve ilgili ev sahibinin muvafakat vermesi kaydıyla, elektrik ve su bağlanacak. Bir taraftan kentsel dönüşüm hızlandırılırken, kaçak yapılarda oturanların mağduriyeti de giderilecek.

Kaynak: TürkiyeEğitim

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
mert 2 yıl önce

staj yapacağım yer bütçe olmadığı için stajımı iptal etti teşekkür ederim.