Öğretmen Diyarı

Sosyal projeyle Harvard ve Oxford'dan kabul aldı

Sayısal derslerde istediği başarıyı gösteremeyen ve yıllarını sosyal sorumluluk projelerinin peşinden koşmakla geçiren üniversite öğrencisi Ece Çiftçi, dünyanın en prestijli üniversitelerinden kabul almayı başardı.

Çiftçi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lise hayatında sayısal derslerde başarı gösteren bir öğrenci olmadığını, 14 yaşındayken katıldığı bir konferansta "sosyal sorumluluk" kavramıyla tanıştığını anlattı.

Konferans sonrası her çocuğun eşit sosyal eğitim alamadığının farkına vardığını ifade eden Çiftçi, 2 haftalığına Şanlıurfa'ya giderek çocuklarla atölye çalışmasına başladığını söyledi.

Çalışmaları sırasında sosyal projelerle ilgili bir bölüm okumak istediğine karar verdiğini, üniversitede sosyoloji bölümünü tercih ettiğini dile getiren Çiftçi, Bahçeşehir Üniversitesinde devam ettiği eğitimi sırasında da öğrenci kulübü bünyesinde projelerini sürdürdüğünü belirtti.

Çiftçi, ulusal alanda düzenlenen fikir yarışmalarında "SosyalBen" ismini verdiği projesiyle birinci olduğunu, bir şehirde başlayan projenin bugün 27 şehirde uygulandığını vurgulayarak, "14 yaşındaki Ece'nin başlattığı projede şu an 350 kişi emek ve zaman harcıyor. Gönüllü üniversite öğrencileri Türkiye'nin ve dünyanın dört bir tarafında SosyalBen için, inandıkları şey için çalışıyor" dedi.

Eşber Ayaydın

 

Anadolu Ajansı
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim