Öğretmen Diyarı

Sizi rahatlatacak iyi alışkanlıklar

Bazı davranışlar vardır ; sizin daha mutlu ve huzurlu olmanızı sağlar. Kendinize ve etrafınızdakilere karşı bu davranışları alışkanlık haline getirin.

Stresli yaşam tarzı, uykusuzluk, yorgunluk, kötü aile ve arkadaş ilişkileri ve kafanızda kurup düşündüğünüz birçok olumsuz düşünce sizi huzursuzluğa götürür ve yıpratır. Kendinize bunu yapmayın, kendinizi önemseyin ve aşağıdaki davranışları alışkanlık haline getirin. Hayatı daha huzurlu yaşamanızı sağlayacaktır.


İşte sizi rahatlatacak alışkanlıklar:


Şükredin, sık sık şükredin

Alarm çaldığında yataktan çıkmadan önce, gözlerinizi kapatın ve sahip olduğunuz en temel hediyeleri düşünün: Bir iş, iyi ilişkiler, eviniz, sağlığınız. Başınıza gelen her iyi şeyi önemseyin.


Aklınız yanlış yola saptığında, bildiğiniz yoldan gidin

Küçük şeylerden rahatsız olmak, geçmişteki olumsuz şeylere takılmak, başkalarının kötü davranışlarını düzeltmeyi kendi işiniz gibi görmek. Bunlar, zihninizin yanlış bir düşünceye doğru gittiğinin göstergeleridir. Bu olduğunda, ne yapıyorsanız yapmayı bırakın. Ve zihninizi kendine döndürecek bir şeyler yapın; kitap okumak, müzik dinlemek ya da bir arkadaşınızla konuşmak gibi.


Kabul etmeyi öğrenin

Kabul etmek; durağanlık değil, yapabileceklerinizi ve değiştiremeyeceklerinizi anlamaktır. Başkalarıyla vakit geçirip geçirmemek size kalmış, ancak onları değiştiremeyeceğinizi kabul edin. Şu anki evinizi  ya da işinizi sevmeyebilirsiniz. Durumunuzu kabul edin ve evinizi olabildiğince güzelleştirip, işinizi en iyi şekilde yapın.


Ne okuduğunuza ve ne izlediğinize dikkat edin

İzledikleriniz ve okuduklarınız düşünme şeklinizi etkiliyor. Rahatlamış bir zihin için olumlu mesajlar veren ya da eğitici şeyler okuyup izleyin. 


Başkalarına karşı nazik olun

Başkalarına kaba davranmanın size bir yararı olmayacaktır. Başkalarına söyleyeceğiniz ya da yapacağınız kötü şeyler onları etkileyebilir ancak bunlar sizide kötü etkiler ve zehirler. Bunun yerine nazik olun, başkalarını destekleyin ve yardımsever olun. Bu 3 şeyi yaptığınızda, kendinizi sevip huzur bulacaksınız.


Yeterince uyuyun

Zihniniz yeterince dinlenmediyse net düşünemez. Yetişkinlerin, mutlu olmak için bol miktarda uykuya ihtiyaç duyan çocuklardan farkı yoktur. İyi uyku alışkanlıkları edinin, erken yatın. 


Evinizi temiz ve düzenli tutun

Spa merkezlerinde, yerde kirli havluların ve dekoratif süslerle kaplı rafların olmamasının bir nedeni var, çünkü dağınık bir yerde rahatlayamazsınız. 


Günün bazı bölümlerini gürültüden uzak geçirin

Gürültü sizi rahatlıktan alıkoyar.Kulaklarınıza ve zihninize mola verdirin, sessiz bir ortamda sessizliğin tadını çıkarın.


Doğru insanlarla zaman geçirin

Bazı insanlar her gittikleri yerde drama yaratır ve hep sorun çıkarırlar. Bu insanları hayatınızdan çıkaramazsınız, ancak ilişkinizi sınırlandırabilirsiniz.

 

ailehaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim