Öğretmen Diyarı

Sırf selfie çekmek için yavru yunusu  öldürdüler!
Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te bir plajda kıyıya vuran yavru yunusu ellerine alıp selfie çekmeye çalışan tatilciler,zavallı canlının ölümüne yol açtı.

Buenos Aires’in kuzeydoğusundaki tatil beldesi Santa Teresita’da, bir plajda kıyıya vuran yavru yunusu denize geri bırakmak yerine canice ellerine alıp selfie çekmeye çalışan tatilciler adeta bir vahşete yol açtı.

Korkunç olay, plajda canlı olarak kıyıya vuran yavru yunusu gören tatilcilerin selfie tutkuları sonucu yaşandı. Dakikalar içinde aşırı sıcak ve susuzluktan telef olan hayvan feci şekilde can verdi.

Susuz kaldığında çok çabuk ölen bir canlı olduğunu bildikleri halde, minik yunusu elden ele dolaştırıp okşayan ve dakikalarca selfie çeken tatilciler, susuzluk ve sıcaktan kavrulup ölen yavruyu kumsala atıp eğlencelerine devam etti. Oysa yapmaları gereken tek şey, yunusu buldukları yerden alıp, daha derin bir yerde tekrar denize salmaktı.

Sosyal medyada muhtemelen onlarca ‘beğeni’ almanın zevkiyle tatillerine devam eden düşüncesiz insanlar,  yunusun ölüsünün bile fotoğrafını çekmeye çalıştı.

Sadece Arjantin, Uruguay ve Brezilya açıklarında yaşayan ‘La Plata’ ya da diğer adıyla ‘Franciscana’ cinsi bu yunuslardan dünya denizlerinde yalnızca 30 bin tane kaldığı tahmin ediliyor. Soyu tükenme tehlikesinde olan bu canlıların kıyıya yakın yüzdükleri ve sık sık balıkçılık yapanların ekipmanları yüzünden öldüğü biliniyor.

 

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol