Öğretmen Diyarı

Sinsi  insan tipinin on özelliği

Sinsi  insan tipinin on özelliği

Böyle sinsi insanlar var mı çevrenizde?
1. Tanımadıkları/yeni tanıştıkları insanlara önce güler yüzlü ve son derece sıcakkanlı kibar yaklaşırlar. hemen dostluk kurabilirler, genel ahlak ve toplumsal normları hatmetmişlerdir, nerede nasıl davranacaklarını iyi bilirler.

2. Zor sinirlenirler, yüzlerinde her zaman saçma bir sırıtış mevcuttur, bunu silah olarak kullanmayı iyi bilirler.

3. Dini/siyasi konulara girmezler, girseler de renklerini belli etmezler, nabza göre şerbet verirler, bunun adına da "politik olmak" derler.

4. İnsanların zayıf yönlerini öğrenir, bunu koz olarak kullanırlar ve manipüle ederler. kendi zayıflıklarını ise asla belli etmezler. sizi konuştururlar, özel hayatınızı didikleyebilirler. ama kendileri bu konuda ser verir, sır vermezler. ona güvenmenizi sağlarlar, ama size asla güvenmezler .

5. Size sözde çeşitli iyilikler yaparak, kendinizi ona borçlu hissetmenizi sağlarlar.

6.. Yüz verirseniz hayatınıza müdahale etme cesaretini bile gösterirler. Sizi eleştirir ve akıl vermeye çalışırlar, toplumsal kuralları öğretmeye çalışırlar. bunu size iyilik yapıyormuş gibi göstermeye çalışı. Çıkarcı oldukları kadar kibirli de olurlar genellikle.

7. Samimiyetsizdirler. aslında sizi sevmiyorlardır, ama seviyormuş gibi görünürler; eğer bu konuda biraz tecrübeliyseniz bu davranışları ve yapmacık güler yüzleri kendini belli eder.

8. Eğer onun istediği bir şeyi yapmazsanız, sizi iyilik bilmezlikle, kötü olmakla suçlar ve kendinizi suçlu hissetmenizi sağlarlar.
9-Kendisi temelde iyilik bilmez bir insan olduğundan etrafındaki herkesi zaten öyle algılamaktadır. Kendinden başka kimseye güvenmezler aynı zamanda nankördürler.
10-Asıl niyetini asla belli etmeyen, derdi-gücü yalnızca işini yaptırmak olan, işini yaptırdıktan sonra bir daha arayıp sormayan, siz onun menfaatine hizmet ettiğiniz sürece sahte sevgi gösterileri yapan veya sizi umursuyormuş gibi görünenlerdir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Adı bende 1 yıl önce

Bizdede var bitane sinsinin onde gideni bide cok kiskanc oluyolar.

Avatar
gurati 2 yıl önce

olm başımda var böyle bir tip nasıl şutlucaz bakalım çokta samimi oldu bu burada dursun kurtulduğumda silerm

Avatar
Özgül temiz 8 ay önce

Bu yazan kafayı yemiş

Avatar
tulin 3 ay önce

Karaktersiz insanlar çok dogru bizim pezevenglerle isimiz olmaz bunu yapanlar pezevenglerdir

Avatar
Gizlilik 1 ay önce

Ya benimde bi arkadasim var fazla guvenip ailemle ilgili ozel sirlari soyledim simdi internetten filan soylicek diye cok korkuyorum ne yapmaliyim sizce nolur yardim edin

Avatar
Esmer 6 gün önce

Gizlilik deki ona benim idim gücüm yalan de hayal kurmayı çok severim vs seni denedim de bunları anlatarak yani kekledim seni ama parça parça söyle bi anda gidip yok ben kandırdı vs deme biliyormusun ben su konuda salladim de ara ara böyle git sonra senden uzakladir

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim