Öğretmen Diyarı

Sınırsızlar bu kez Şehit Davut İlbaş Ortaokulu için harekete geçti!
 Ayla ÖZDEMİR / SÖZCÜ
Onlar, “Hiç bir kılıç , bir kitaptan daha güçlü ve daha keskin değildir. Bilgi her zaman gücü yenecektir” diyor. Bilgininin gücüne olan inançlarıyla kütüphanesiz okul kalmasın diye çalışan, yardım ve dayanışmada sınır tanımayan Sınırsızlar Ekibi şimdi de Şehit Davut İlbaş Ortaokulu için kitap topluyor!


Sınırsızlar, 311 öğrencisi bulunan Şehit Davut İlbaş Ortaokulu için kitap toplama kampanyasını okul Müdürü Ramazan Kışkır ve Müdür Yardımcısı Fuat Özdemir ile birlikte yürütüyor.
Sınırsızlar Ekibi, karanlığı boğmak aydınlık yarınlara yürümek için Siirtli çocuklarla beraber güneş toplamaya gidiyor. Sınırsızlar yolunu yine çocuklara, rotasını da Siirt’e çevirdi. Sınırsız dayanışmanın yeni durağı, Siirt Şehit Davut İlbaş Ortaokulu oldu.

Hedefleri ‘kitap istiyorum’ diyen son çocuğa da ulaşmak olan Sınırsızlar, 311 öğrencisi bulunan Siirt Şehit Davut İlbaş Ortaokulu için kitap toplama kampanyasını okul Müdürü Ramazan Kışkır ve Müdür Yardımcısı Fuat Özdemir ile birlikte yürütüyor.

Yeni kampanyalarıyla ilgili konuştuğumuz Sınırsızlar Ekibi, Sözcü Eğitim’e şunları söyledi:

“EĞİTİM ATEŞİ AYDINLATACAK KARANLIK GÜNLERİ…”

“İzinde yürüyor olmaktan onur duyduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’e sözümüzü yerine getirmek için; sürmekte olduğumuz karanlık günleri eğitim ateşi ile aydınlatmak için, mevcut eğitim sistemindeki eşitsizlikle mücadele etmek için, çocuklarımız için ve başkalarının çocukları için de biz SINIRSIZLAR yine Kitap Topluyoruz! Sınırsızlar ekibi olarak bu kez Siirt’teyiz.

Duyarlı vatandaşlarımız ve basının yoğun desteği ile bugüne kadar tamamladığımız 8 SINIRSIZ Kütüphanesine bir yenisini eklemek üzere rotamızı Siirt’e çevirdik ve bizlerden Kitap bekleyen çocuklarımızın gülüşlerine parmak izlerimizi bırakmak üzere pupa yelken dedik!

311 öğrencisi bulunan Siirt Şehit Davut İlbaş Ortaokulu için Kitap Toplama kampanyamızı okul Müdürü Ramazan Kışkır ve Müdür Yardımcısı Fuat Özdemir ile birlikte yürütmekteyiz.

Temel amacımız çocuklarımızın hak ettikleri donanımda bir kütüphane kurmak ve çocuklarımızı kitap okuyan, dolayısıyla soran sorgulayan ve anlayan bireyler olmaları yönünde teşvik etmektir. Bu amacımıza ulaşmak için bizlerin yanında yer alacaklarından hiç şüphemizin olmadığı destekçilerimizi Siirt Şehit Davut İlbaş Ortaokulu’nda eğitimlerini sürdüren çocuklarımıza yardım ellerini uzatmaya çağırıyoruz.

Geride kalan projelerimizde elde ettiğimiz sonuçlar elbette büyük mutluluk ve gurur kaynağı ancak bizim için yeterli değil ; bizim hedefimiz ‘kitap istiyorum’ diyen son çocuğa da ulaşmak ve bu sebeple çocuklarımızın eğitim gereksinimleri için SINIR tanımadan çalışmaya devam ediyoruz.

Bununla birlikte SINIRSIZLAR olarak üzerinde durduğumuz bir diğer kazanım da insanlarda yardım etme ve aydınlık günler için taşın altına elini sokma bilincini harekete geçirmiş olmamızdır.Tüm faaliyetlerini sosyal medya hesapları üzerinden yürüten bir oluşum olarak bizler yardım çığlıklarına kulaklarımızı tıkayamadığımız, eşit olmayan şartlarda eğitimlerini sürdürmeye çalışırken eksikliklerine gözlerimizi kapatamadığımız çocuklarımız için ülke olarak aydınlık günlere ulaşmamızda katetmemiz gereken yegane yolun eğitimden geçtiğini söylemekten asla vazgeçmeyeceğiz! Bu kararlılığımızda bize inanarak desteklerini her geçen gün artıran vicdanlı vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyoruz ve ‘ Çocuklar İçin Biz Ne Yapabiliriz ‘ diye soran herkesi tüm sosyal medya hesaplarından SINIRSIZLAR’ ı desteklemeye , aydınlık günlere birlikte el ele yürümeye davet ediyoruz.”

Sınırsızlar ekibinin sosyal medya hesapları: 

Twitter : @SINIRSIZLAR

Facebook : Sinirsizlar Takımı

Instagram : sinirsizlar_takimi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol