Öğretmen Diyarı

Sınırsız gönüllülerinin yardım eli Van’a uzanacak!
Kaynak: Sözcü-Ayla ÖZDEMİR/ayla@sozcu.com.tr

Twitter üzerinden #KitapTopluyoruz etiketiyle başlatılan kampanya aracılığıyla yüzlerce öğrenci için kitap toplayan ‘Sınırsızlar’ bu kez Van için harekete geçti.

Sınırsız gönüllülerinin eli bu kez Van’a uzanacak. Sınırsızlar Ekibi  ”Van da kardelen olmaya gidiyoruz , bizimle yola çıkar mısınız?” çağrısında bulundu.

Yardım ve dayanışmada sınır tanımayan ekip, #SINIRSIZLARVanda kampanyası başlattı. Sınırsızlar, yol uzun yol karlı, yol soğuk, zemheri de olsa ‘kardelen’ olmaya gideceğiz” diyor ve ‘sınırsız gönüllüleri’ni birlikte yol almaya çağırıyor.

“Kitapsız çocuk kalmasın, Kütüphanesiz okul kalmasın” diyen Sınırsızlar ekibi,  ’Tekesuyu İlkokulu’ için de bir kampanya başlattı. Okulun minik öğrencileri, kendilerine uzanacak yardım elini bekliyor.

Okulun acil ihtiyaç listesi:

* Türk Bayrağı,
* Atatürk Büstü,
* 1. 2. 3. ve 4. sınıfa yönelik kitap, kırtasiye, giyecek
* Kötü durumda olan sıralar için örtü
* Görsel eğitim için TV, Bilgisayar

Sınırsızlar Ekibi ile başlattıkları #SINIRSIZLARVanda kampanyasını ve hedeflerini konuştuk.

“Tek bir arzumuz var eşit şartlarda aynı kulvarlarda  okuyan çocuklar bunu başarabiliriz haydi sende elini uzat” çağrısında bulunan Sınırsızlar, kampanyaya yönelik şunları söyledi:

“ÇOCUKLARIMIZIN HEPİNİZE İHTİYACI VAR; SESLERİNE KULAK VERİN” 

” SINIRSIZLAR Ekibi olarak, destekçilerimiz ile birlikte, bugüne kadar kitap, kırtasiye ve eğitim gereçlerini karşıladığımız 7 kütüphane, 10 okul, 1 karakola elimizi uzatabilmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Tüm üyeleri gönüllülük esasıyla bir araya gelmiş olan SINIRSIZLAR Ekibi, sosyal medya kanallarında oluşturduğumuz geniş destekçi ağı ile ihtiyaç sahibi çocukların eğitim, giyim, sağlık vb. zaruri ihtiyaçlarının giderilmesine katkıda bulunmak ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak temel amaçları ile yürüttüğümüz yardım projelerinin her yeni güzel sonucu ile daha da güçlenerek ve amacımıza sıkı sıkı sarılarak aydınlık olacağına inandığımız günlere doğru ilerlemeye devam ediyoruz.

Projelerimiz kapsamında gerek bize kendileri ulaşan okullarımız gerekse bizlerin çalışmaları ile ihtiyaç sahibi oldukları tespit edilen okullar ve kütüphane kurulması konusunda destek isteyen birimler ile görüşmelerimizi yapıyor, birimlerin ihtiyaç listelerini oluşturuyor, gerekli izinlerin alınması konusunda prosedürleri tamamlıyor ve tüm sosyal medya kanallarında kampanya duyuru çalışmalarımızı başlatıyoruz. Bizlere her türlü iletişim kanalından ulaşan vicdan sahibi gönüllülerimizin yoğun ilgisi ve destekleriyle bugüne kadar 7 SINIRSIZ Kütüphanesi, 10 okul ve 1 karakola 10 binin üzerinde kitap; gerekli noktalara kitaplık için raflar, temel elektronik gereçler, giysi yardımı vb. ile Ağrı, Kars, Gaziantep, Siirt, Adıyaman, Şanlıurfa illerine ulaştık ve yeni başlattığımız #SINIRSIZLARVanda kampanyamıza aldığımız yoğun ilgi ile yolun henüz çok başında olduğumuzu bir kez daha görmüş olduk.”

Van’da yardım eli uzattıkları Tekesuyu İlkokulu’nda Atatürk büstü olmadığına da dikkat çeken Sınırsızlar, “Bu konuda da yardımları bekliyoruz” diyor ve ekliyor:

“BAHÇESİNDE ATATÜRK BÜSTÜ BULUNMAYAN OKUL KALMASIN”

” #SINIRSIZLARVanda projesi kapsamında Van ilinde bazı okulların temel ihtiyaçlarını, kitaplık ve kitaplarını, özellikle de ATATÜRK büstünü karşılamayı amaçlıyoruz. Yaktığı eğitim meşalesini bir adım daha ileri taşımak için Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir” sözünün bulunduğu bir büstü, bahçesinde bulunmayan okulumuza ve/veya okullarımıza kazandırmayı amaçlıyoruz. Orada okuyan çocuklarımıza kışlık kıyafet, eğitim araç ve gereçleri ve sağlayabilirsek oyuncak (balon, çikolata, vb.) sağlamayı hedefliyoruz. Projemize henüz başlamışken yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Onlarca gönüllü ellerinden geleni yaparak Van’daki çocuklarımızın yüzlerinde çiçek gibi açmasını istedikleri gülücükleri yaşasın diye seferber oldu ve seferber olmaya da devam ediyor. Her gün yağan mail ve telefon ile Van’daki çocuklarımıza ulaşmak isteyen Sınırsızlar Gönüllüleri, şimdiden heyecanına heyecan katmaya başladı.

Dil, din, ırk, cinsiyet gibi hiçbir ayırım gözetmeden, insanlığın evrensel değerlerinin korunmasına yönelik çalışmalar yapan bireylerden oluşan biz SINIRSIZLAR ekibi, vicdanları ile bizi destekleyen, yüreklerini ortaya koyan tüm gönüllülerimize minnettarız. Bizlere verdiğiniz güçle, sizlerle el ele aydınlık günlere…”

 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol