Öğretmen Diyarı

Sinemanın geleceği, İEL’in liselerarası kısa film yarışmasında!
İstanbul Erkek Lisesi (İEL) Sinema Kulübü'nün düzenlediği 13. Altın Boğa Kısa Film Yarışması’nın başvuruları 1 Mayıs 2016'ya kadar devam edecek.

Sinemanın geleceği aranıyor. Türkiye’nin ilk liselerarası kısa film yarışması olan İstanbul Erkek Lisesi (İEL) Sinema Kulübü’nün ‘Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması’ bu yıl da yetenekli genç yönetmenleri ödüllendirecek.

 

İstanbul Erkek Lisesi (İEL) Sinema Kulübü’nün düzenlediği 13. Altın Boğa Kısa Film Yarışması’nın başvuruları 1 Mayıs 2016′ya kadar devam edecek.

2. Altın Boğa Film Festivali kapsamında düzenlenecek “13. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması“na başvurular başladı. Alanında uzman jürilerin değerlendirmesi sonucunda en beğenilen kısa film yönetmeninin “Altın Boğa Özel Ödülü“ ne sahip olacağı yarışmaya lise öğrencileri katılabiliyor.

Yarışmaya, düzenlendiği yıllar boyunca Türkiye’nin hatta dünyanın farklı yerlerinden, farklı kültürlerden 800’ü aşkın kısa film katıldı. Önceki yıllarda jüri koltuğunda Atilla Dorsay, Ahmet Mümtaz Taylan, Hasibe Eren, Zeki Demirkubuz ve Onur Ünlü gibi alanında yetkin yönetmen, oyuncu ve sinema yazarları oturdu. Her yıl sonunda organize edilen ödül törenleriyle genç sinemacıların ustalarla bir araya gelmesi sağlandı.

GEÇTİĞİMİZ SENE ULUSLARARASI PLATFORMA TAŞINDI

Türkiye’nin dört bir yanından lise öğrencilerini sinemaya teşvik etmek ve bu alanda başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen yarışma, geçtiğimiz sene uluslararası platforma taşındı ve bu sayede farklı kültürler sinema çatısı altında bir araya gelmiş oldu.

YARIŞMAYA SON BAŞVURU TARİHİ 1 MAYIS

Son başvuru tarihi 1 Mayıs 2016 olarak belirlenen 13. Uluslararası Altın Boğa Kısa Film Yarışması hakkında detaylı bilgiye, katılım koşullarına ve ön başvuru formuna www.ielsinema.com adresinden ulaşılabilir.

 

Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol