Öğretmen Diyarı

Şımarık Burçlar…

Koç Burcu: Ay yerim senin o duygusal, ince, mütevazi, anlayışlı duygularını! Sen özellikle mi gönderildin dünyaya. Bu kadar mı düzgün, bu kadar mı programlı, bu kadar mı anlayışlı olabilir bir insan.. Bunlar var ya, IQ seviyesi yüksek yaratılmış kişilerin burcudur. Güzel insan, dost insan. İnsan gibi insan. Tanrı seni başımızdan ve yanımızdan eksik etmesin. İyi ki varsın! Tanrı herkese koç gibi insanlar versin. Bitanesin sen, bitane…

Boğa Burcu: Ayy ölürüm ben sana güzeller güzeli yüce insan. Bu boğalar var ya dünyanın en tatlısı, yer gök harikası, şeker mi şeker yaratılmış ilahi yaratıklardır. Yerim bunları, bal gibi bal. Bunun sohbetine doyum olmaz. Harika sevgili, çok iyi arkadaş, hep iyi iyi iyi… Saymakla bitmez bunlar. Hatta bak yazmıcam dedim ama dayanamayacağım ve herkesle de paylaşacağım bu gerçeği. Biliyor musunuz ki Boğalar; “bir boğa bir dünyaya bedeldir”… Onlar şanlı burç aleminin, yere göğe sığmaz, harikulade, ilahi burç gurubudur.

İkizler Burcu: Sana iki yüzlü diyenler utansın. Çekemiyolar sizi. Rahatlığın, her ortama uyum sağlayışın, pratik zekan saymakla bitmez özelliğin var. Heralde kıskanırlar seni hayatım. Kim senin kadar özgüven sahibi olmayı istemez ki. Sen hiçbir zaman unutma sakın, seni hayatın boyunca çekemeyenler varolacaktır. Sen hiç yorma o güzel kafanı. Burçların en kendinde olanısın. Adın İkizler ama, sen bitanesin.

Yengeç Burcu: Tanrı seni yaratınca, insan merak ediyor neden melekleri de yarattı diye. Ya arkadaş nedir bu zerafet, karizma… Sen mıknatıs gibisin! Her girdiğin ortamda bu kadar ilgi çekmeyi nasıl başarırsın yahu. Hem de hiçbir çaba göstermene gerek kalmadan. Yoksa sen eşittir mükemmellik midir? Kim istemez annesi yengeç burcu olmasın yada eşi bir yengeç burcu olmasın. Sen var ya olmazsa olmazsın. Burçların baş tacısın.

Aslan Burcu: Yürü bee.. Gözümüzün şenliği, gönlümüzün şahı. Afet-i devran sensin, mükemmel-i cihansın. Aslan gibi aslan bu. Senin kadar aynalarla barışık olan var mı be aslanım. Sen ki güzelliğin eş anlamlısı, yer yüzünün kralı. Emin ol fallarında hep nazar çıkacaktır. Başka mümkünatı da yoktur. Tanrı seni korusun kem gözlerden.

Başak Burcu: Merhametli mi merhametlidir bu. Karıncayı bile incitemez, hassas, sevgi pıtırcığı, güzeller güzeli başak. Efendiliğin simgesi, kibarlık abidesi insan. Seni kelimelere dökebilecek insan yok gelmedi dünyaya. Yoksa melek misin sen? Herkesin iyiliğini düşünen, verici, vefakar başak. Senin adın başak değil, barışın, temizliğin simgesi beyaz güvercin olmalıydı. Neyse canım üzme kendini. Biz biliyoruz ya seni yeter. Üzülmene gerek yok.

Terazi Burcu: Sana dengesiz diyen dengesizdir. Onlara ne desem az! Yahu sen olmasan varya, şu insanoğlunun sanki kolu bacağı eksik olurdu. Sen dengesin insanlıklar için. Sen susarsan bir neden, konuşursan ayrı bir nedeni elbette ki vardır. Marifetli, kabiliyetli, en fazla artısı olan burç tabii ki sensin. Senin üstüne burç tanıyan, megalomanın tekidir. Ben ki şahsi fikrim, senden iyisini bilmem, tanımam, görmem.

Akrep Burcu: Herkes bir akrep olarak doğmayı tercih ederdi inan bana. Güzel gözlerin, gururlu yaklaşımın, albeninin temel taşı akrep. Senin kadar hayatına hakim, senin kadar yaptığı işin arkasında durabilen kaç babayiğit kaldı artık. Tanrı senin soyunu eksik etmesin. Sen ki, bir bakışıyla buzları eritirsin. İnsan senin için Ferhat olup dağları yıkar geçerdi. Kim demişse sana fesat diye, onlarin hepsi yanlış insan. Senin güzel gözlerin bile yeterde artar bile.

Yay Burcu: Kainatin bir burcu olsa, kesinlikle yay olurdu. Sanatkar, vefakar, doğru dürüst insan diye tanımladıkları sensindir. İçinde bir tek yay olmayan bir arkadaş grubuna, ayağımın ucuyla bile yaklaşmam ben. Senin heyecan budalası olduğunu sananlar hayat enerjini hiçe sayamazlar. Burçlar aleminin kozmik harikasısın sen. Senin havan bile yeter hayatım. Çatlayıp patlasın çekemeyenlerin.

Oğlak Burcu: Sana inatçı diyorlarmış külliyen yalan. Onlar senin istikrarına gıptayla bakıp, senin yarın bile edemeyen insanlardır. Dürüstlük senin burç genlerine kadar işlemiş. Bütün alimler, bilginler hep oğlak burcundadır. Oğlak burcu olmak bile, tek başına büyük bir gururdur. Hatta oğlak burcu olarak doğamamış kadersizler için, oğlak burcunu birinci dereceden akrabası olmak bile ayrı bir şeref olmalıdır. Sen kıvrak zekanla, zaten her zaman bir adım öndesin.

Kova Burcu:Hep çevresindekileri düşünen, insancıl duyguları aşırı gelişmiş, sevgi doludur Kovalar. Tanrı sizin iyiliğinizi versin emi? Ayol bu ne vericiliktir, bu ne geniş bir yürektir öyle. Sana sabit fikirli diyenler, senin fikirlerinin bir cevher olduğunun farkında değiller. Eşitlik senin için her zaman önemli. Ah keşke insanlar senin çeyreğin kadar olabilseler. Sen çok yasa emi?

Balık Burcu: Senin duygusallığını alaya alan insan kor ateşlerde yansınlar. Sen paranoyak değilsin canım, ince fikirlisin kimse farkında değil. Bu ayrımı yapacak kafa bazılarında yok işte mazur say onları. Ben senin o yanağına düşen göz yaşına hastayım, o hüzün dolu bakışına geberiyorum, o sevgi dolu, gizemli yüreğine ölüyorum. Sana sıkıcı diyenler sınıtıdan patlarlar inşallah. Sen ferah tut yüreğini. Rahat ol, boşver takma o boş boğazları.

Anahtar Kelimeler:
şımarık burçlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol