Öğretmen Diyarı

Şeyda Öğretmene Nabi Avcı Sahip Çıktı!

Van’ın Erçiş ilçesine 2013 yılında öğretmen olarak atanan, yaklaşık 8 ay önce okul çıkışı evine giderken geçirdiği trafik kazası sonucu yaralanarak felç olan Karamürselli 27 yaşındaki Şeyda Gökçe Bakan 4 kez ameliyat olmuştu.Şeyda öğretmen, bir ayda dört kez ameliyat edilmesine rağmen tedaviye cevap vermedi. Bu nedenle genç öğretmen İzmit'te özel bir hastanede tedavi altına alındı. Henüz üç aylık evli iken, bir trafik kazası sonucu hayatı karararak yatağa mahkûm olan 27 yaşındaki Şeyda öğretmen’in tek isteği öğrencilerine yeniden kavuşabilmek.

Şeyda öğretmenin öğrencilerine kavuşabilmesi için Sosyal medyada arkadaşları tarafından hazırlanan imza kampanyasından sonra genç öğretmene ve eşine Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı sahip çıktı.

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı'nın talimatıyla İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu Şeyda Gökçe Bakan’ın eşi  Mehmet Bakan’ı telefonla arayarak durum hakkında bilgi aldı. Şeyda ve Mehmet Öğretmen'in talepleri ile ilgili görüşmeden sonra Şeyda öğretmenin Ankara GATA'da tedavisine başlanıyor. Şeyda öğretmenin kendisinin ve tedavi sürecinde yanından ayrılmayan eşinin tayinleri Bakan talimatıyla tedavilerini görecekleri Ankara iline çıkarılıyor.

Kamuajans.com/ÖZEL

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim