Öğretmen Diyarı

Şehit polisin soyadındaki gizem ortaya çıktı

Yumuşak’ın, PKK’nın açıkladığı “Özsahra” soyadıyla açtığı Facebook sayfasında paylaştığı duygusal şiirler ve Beşiktaş Çarşı grubundan yaptığı alıntılarla farklı bir Çevik Kuvvet polisinin profilini sergiliyor. Yumuşak, 4 Ağustos’ta İstanbul’a gitmek için aldığı uçak biletini de sayfasından sevinçle “Yapıştır” notuyla paylaşmış.

 

Şanlıurfa Valiliği, mesai arkadaşı Okan Acar ile birlikte şehit edilen 24 yaşındaki Feyyaz’ın soyadını resmi kayıtlarda olduğu gibi 'Yumuşak' olarak açıkladı. Şehitlerin evdeki kimliklerine el koyduğunu bildiren PKK ise Feyyaz’ın soyadını Özsahra olarak duyurmuştu.

 

Feyyaz Yumuşak’ın Facebook’taki hesabının da Özsahra soyadıyla açıldığı görüldü. Ancak şehit Feyyaz, paylaşımlarından birinde Yumuşak soyadını kullanmıştı. PKK’nın, polisleri sosyal medya hesaplarından mı takip ettiği yoksa kimliklerinden birinde farklı olarak Özsahra soyadının mı bulunduğu konusu henüz açıklığa kavuşmadı.

 

BEHZAT Ç.’DEN PAYLAŞIM

Adını Beşiktaş’ın efsanevi sporcusu Feyyaz’dan aldığı öğrenilen Feyyaz Yumuşak, sosyal medyada son olarak kendisini İstanbul’a götürecek 4 Ağustos tarihli uçak biletini sevinçle paylaşmıştı.

Yumuşak’ın son paylaşımlarından biri de “Yaprak ağaçtan sıkılmıştı/ sonbahar bahaneydi” sözleri oldu. Yumuşak’ın bir paylaşımı da televizyon dünyasının “farklı polisi” Behzat Ç.’nin duvara boyanmış portresiyle birlikte yer alan “Saçma sapan konuşma la” sözleri oldu.

'KADERİNİZDE NELER VAR' PAYLAŞIMI

Yumuşak’ın, Facebook’un eğlence uygulaması olan “Kaderinizde neler var” paylaşımı ise yürek burktu.

1 Temmuz’daki bu uygulama Yumuşak’ın kaderine “28 yaşında evleneceksin. 4 çocuğunuz olacak. 105 yaşında öleceksin” yazmıştı.

''O ÇOCUK ÖLECEK''

Yumuşak’ın öldürülmeden bir gün önce paylaştığı son fotoğraf, atomik bir desen içinde Türk Bayrağı görüntüsü ve Türkiye yazısı oldu. İnternetteki edebiyat sitelerinden duygusal alıntılar yapan Yumuşak’ın paylaştığı şiirler arasında “Bir çocuk büyütürsün içinde/ Biri gelir zehirler gülüşüyle. Düşmanı uzakta aramaya gerek yok/ ben en çok yüreğimden çektim. İçimde deli bir çocuk geziyor/ ellerimi bıraksan o çocuk ölecek” gibi duygusal mısralar bulunuyor.

GENELKURMAY'DAN ŞEHİT POLİSLER İÇİN AÇIKLAMA
GENELKURMAY Başkanlığı, Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde polisi şehit olması ile ilgili olarak yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Kahraman iki polis memurumuzun Bölücü Terör Örgütü teröristleri tarafından alçakça ve insanlık dışı bir şekilde şehit edilmesi Türk Silahlı Kuvvetleri Mensuplarını derinden üzmüştür. Bu menfur cinayeti şiddetle ve nefretle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Milletimize ve kederli ailelerine sabır, metanet ve başsağlığı diliyoruz." denildi.

 

 

''BABAM, İÇİ KORDAYKEN GÜLEN ADAM''

 

Yumuşak’ın hesabında işaret etmediği, var olup olmadığı bilinmeyen “sevgiliye” yönelik şiirler arasında “Sen, gökkuşağını gözlerinde taşıyan kadın” gibi duygusal mısralar da yer alıyor.

 

Yumuşak, Babalar Günü’nde paylaştığı şiirde de babasına şöyle seslendi:

“Babam,

Gözümüzden yaş düşmesin diye,

Bizim yerimize de yaşlanan adam

Babam,

İçi kordayken yine de gülen adam

Babam,

Kelamlara sığmayan adam

Vermek istediklerin, verdiklerindir

Sen varsan,

Her şey tam.”

 

HÜRRİYET

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim