Öğretmen Diyarı

Şehit haberi böyle mi verilir? Ah vicdan...

Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde dün şehit düşen jandarma uzman çavuş Sercan Yılmaz'ın acı haberi Adana'daki ailesine yine kameralar önünde verildi.
Şehidin ailesine acı haberi kameralar önünde verdiler
 
Sur İlçesi'nde  PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada bu sabah şehit olan uzman çavuş 25 yaşındaki Sercan Yılmaz'ın merkez Seyhan İlçesi Sümer Mahallesi'nde oturan ailesine şehitlik haberini eve gelen askeri heyeti verdi. 2 katlı evin birinci katının girişindeki divanda oturan dede Ali Bulut ile anneannesi Enise Bulut, kapılarında askerler ile sağlık görevlileri görünce torunlarının şehit olduğunu anlayıp ağlamaya başladı. Yaşlı çifte sağlık görevliler müdahale etti. Bekar olan ve 3 ay önce Mürşide Serttaş ile nişanlandığı bildirilen Sercan Yılmaz'ın acı haberinin verildiği evden ağıtlar ve çığlıklar yükseldi. Komşuları da 'Sercan'a bir şey mi oldu" diye feryat etti. 
  
Yıllık iznini kullandığı ve geçen cuma günü Diyarbakır'a döndüğü belirtilen Sercan Yılmaz'ın annesi Sahre'nin kanser hastası olduğu öğrenildi.  Uzman Çavuş Sercan Yılmaz, 3 ay önce nişanlanmıştı.  
 
Kaynak: Meydan Gazetesi

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol