Öğretmen Diyarı

Sahte \'İsviçre\' saatiniz varsa Federasyon kapınızı çalabilir!

Federasyon küresel çapta yerel polislerle iş birliği yapıp yaklaşık 1 milyon sahte İsviçre saati ele geçirdi ve yok etti. İsviçre saat üreticileri sahte saatlerin sektöre 1 milyar dolara yakın zarar verdiğini söyledi.

 

İsviçre Saat Endüstrisi Federasyonu (FHS) küresel çapta yerel yetkililerle birlikte gerçekleştirdikleri operasyonlarda yaklaşık 1 milyon İsviçre saatinin ele geçirildiğini ve bunların yok edildiğini bildirdi.

Sahte İsviçre saatlerinin çoğunlukla Çin'de üretildiği, ancak aralarında Türkiye'nin de olduğu Akdeniz ülkelerinde özellikle yayıldığı açıklandı. FHS neredeyse tüm turistik şehirlerde sahte İsviçre saati ele geçirdiklerini söyledi.

SİTE DE KAPATTIRDILAR

Ancak bu global çaptaki operasyon İsviçre saat sektörüne pahalıya patladı. Sektör temsilcileri sahte saatlerin izini sürüp yoketme işleminin sektöre 800 milyon İsviçre Frangı'na (895 milyon dolar) mal olduğu açıklandı.

Operasyon sanal alemde de yürütüldü. FHS orijinalmiş gibi gösterilen tam 280 bin sahte saatin internet üzerinden satılmasını engelledi.FHS aynı zamanda bu işe özel bazı sitelerin de kapatılmasını sağladı.

sahte İsviçre saati,
\"Hürriyet\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim