Öğretmen Diyarı

Rektör yardımcılığı, dekanlık ve bölüm başkanlığı görevlerinden istifa edip öğrenci oldu!
 Karabük Üniversitesindeki rektör yardımcılığı, dekanlık ve bölüm başkanlığı görevlerini, sanat alanındaki lisans eğitimi için bırakan 59 yaşındaki fizik profesörü Dilek Dadaylı Paktaş, hocalarının verdiği ödevleri özenle yapıyor, vize ve finallere çalışıyor.

Bülent Ecevit Üniversitesinde öğretim üyesiyken Karabük Üniversitesine görevlendirilen Prof. Dr. Paktaş, Fen Edebiyat Fakültesinin kurucu dekanlığını üstlendi, rektör yardımcılığı ve bölüm başkanlığı görevlerini yürüttü.

Çocukluğundan bu yana sanat alanında lisans eğitimi almayı hayal eden Paktaş, yöneticiyken üniversite sınavlarına hazırlandı. 2011'de girdiği üniversite sınavlarından istediği puanı alan Paktaş, yetenek sınavlarında da başarılı olarak Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümünü kazandı.

Üniversitedeki lisans eğitimini bir yıl donduran Paktaş, emekliliğine 4 sene bulunmasına rağmen rektör yardımcılığı, dekanlık ve bölüm başkanlığı görevlerinden istifa etti. Akdeniz Üniversitesine 2012'de öğrenci olarak başlayan Paktaş, sınıf arkadaşlarıyla teorik ve uygulamalı eğitiminlerini sürdürüyor.

Paktaş, hocalarının verdiği ödevleri özenle hazırlıyor, vize ve finallere çalışıyor, farklı disiplinlerde heykeller yapıyor.

Sınıfının "Dilek ablası" Paktaş, mezuniyetinden sonra atölyesini kurarak heykeller yapmayı, sınava çalışan öğrencilere de uygulama imkanı sağlamayı hedefliyor.

Öğrencilerin yurt dışında ya da başka üniversitede okuma imkanı bulunduğuna dikkati çeken Paktaş, bu imkanlardan birini kullanarak bir yıl Hacettepe Üniversitesinde okuduğunu anlattı.

"Yıllar sonra tekrar öğrenci oldum. Annem ilk başlarda 'Yeter artık' dedi, sonradan kabullendi. Eşim hep yanımda, destek oluyor. Hedefim teknik öğrenmek." diyen Paktaş, üniversiteden mezun olduktan sonra kendi atölyesini kuracağını söyledi.


Kaynak. Anadoluajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim