Öğretmen Diyarı

Pazarcılar 10 öğrenci okutacak

DHA
Karşıyaka Belediyesi tarafından başlatılan ’Karşıyaka’nın Filizleri’ projesine bir destek de Bostanlı Pazaryeri esnafından geldi. Kendi aralarında örgütlenen 300 esnaf, 10 üniversite öğrencisine burs vermeye başladı.

İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine karşılıksız burs sağlamak adına Karşıyaka Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan ve kısa sürede hem ulusal hem de uluslararası onlarca yarışmada ödüller alan ’Karşıyaka’nın Filizleri’ için Bostanlı Pazaryeri de seferber oldu. Apartmanlar, taksi ve dolmuş durakları, muhtarlar, spor kulüpleri, meclis üyeleri ve belediye çalışanlarının ardından; pazar esnafı da öğrenci okutmaya başladı. İzmir’in en büyük pazarlarından biri olan ’BOSPA’da tezgah açan 300 esnaf, Karşıyaka’nın Filizleri Projesi kapsamında, 10 üniversite öğrencisinin bursunu üstlendi. Pazarcılar, kendi aralarında para toplayarak, bu öğrencilerin her birine aylık 300 lira burs verecek.

Dayanışmanın en güzel örneği

BOSPA esnafına teşekkür ziyareti yapan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Karşıyaka’nın Filizleri’ni Geleceğe Hazırlıyoruz - Her Apartman ile Bir Öğrenci Okutuyoruz Projemiz, gün geçtikçe dalga dalga yayılmaya devam ediyor. Apartman sakinlerinin ardından taksi durakları, taşeron işçiler, muhtarlar derken, Bostanlı Pazaryeri esnafı da öğrenci okutmaya başladı. BOSPA’daki esnaf arkadaşlarımıza, böyle anlamlı bir projeye destek verdikleri için sonsuz teşekkür ediyorum. Bizim hedefimiz sadece Karşıyaka’daki ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin burs alması değil. Hedefimiz; İzmir’deki, Türkiye’deki ihtiyaç sahibi öğrencilere, toplumsal dayanışmanın en güzel örneği olan bu projeyle destek vermek" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol