Öğretmen Diyarı

Otellerden dövmeli müşterilere ilginç yasak

Japon hükümetinin yaptırdığı bir ankete göre Japon otellerinin büyük çoğunluğu vücudunda dövmesi olan müşterilerinin halka açık sauna ve termal havuzlara girmesine izin vermiyor.

TURİSTLERİN ÖNÜNDEKİ BÜYÜK ENGEL

Japon Turizm Ajansı’nın yılda 20 milyon ziyaretçi hedefi olan ülkede yaptığı ankete göre; Japon termal havuzlarına ve halk hamamlarına ilgi gösteren dövmeli yabancı ziyaretçilerin karşılarına bir engel çıkıyor. Japonya’daki otel ve benzeri işletmelerin yüzde 56′sı dövmeli müşterilerin halka açık hamam ve saunalara girmesine kesinlikle izin vermezken, yüzde 31′i buna karşı olduklarını belirtiyor ve sadece yüzde 13′ü dövmenin görünmeyen bir yerde olması gibi bazı kurallara uyması halinde izin veriyor.

ORGANİZE SUÇ ÇETELERİNİN KENDİLERİNE AİT DÖVMELERİ VAR

Bu konu Japonya’da ilk olarak 2013 yılında Yeni Zellanda’nın Maori ırkından gelen bir kadının yüzündeki geleneksel dövmelerden dolayı halk hamamına alınmamasıyla gündeme gelmişti. Bu yasağın asıl amacının organize suç çetelerinin kendilerine ait dövmeleri olması ve bu gibi kişilerin tesisteki halka açık yerlere alınmayarak güvenli alan oluşturulması olduğu belirtiliyor.

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol