Öğretmen Diyarı

Orta Okul Öğretmeni, Uzayı sınıfa getirdi
Kaynak: Yasemin KALYONCUOĞLU/AA
Sincan'daki Dr. Nurettin-Beyhan Elbir Ortaokulu’nda görev yapan Teknoloji ve Tasarım öğretmeni Senem Çabuk, uzaya olan merakı ile NASA’nın “Ortaokul Öğrencilerine Dünya Hakkında Bilgi Kazandırma Projesine” başvurarak, Türkiye’den projeye seçilen tek öğretmen olma başarısına imza attı.

Dünya çapındaki projeye 204 ülkeden 19 ülkenin katılma hakkı kazandığını ve Türkiye’den kendisi ve öğrencilerinin kabul edildiğini vurgulayan Çabuk, projeyle ilgili şunları söyledi:
“NASA'dan gelen kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptık. 250 tane fotoğraf çekme hakkı tanındı. Her öğrencimiz ortalama 20'şer tane fotoğraf görüntülediler. Öğrencilerimiz kendilerine verilen şifreleri kullanarak, dünya üzerinde istedikleri yerin enlemini, boylamını, yerel zaman dilimini ve Uluslararası Uzay İstasyonu'nu (ISS) girdikleri anda, seçtiği yerin yörüngesinde bulunan 6 astronot ile iletişime geçerek, görüntü isteminde bulunuyorlar. Amaçlarımdan birisi, diğer öğretmenlerin de bu projeyi duyup, başvuruda bulunmalarını sağlamak. Diğeri ise okulumda uzaya ilgi duyan öğrencilerin heveslerini daha da arttırarak, üniversiteye hazırlanırken başarılı olmalarını istiyorum."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim