Öğretmen Diyarı

Onlar ikizler ama..

İngiltere'de Lucy ve Maria Aylmer (18) isimli kızlar ikizler ama ikiz olduklarına kimseyi inandıramıyorlar.


İkizlerden biri sarı saçlı, beyaz tenli, mavi gözlü, diğeri siyah saçlı, koyu tenli, koyu kahverengi gözlü. İkizlerin bu kadar farklı görünümde olmaları, anne ve babalarının karışık ırklardan olmasından kaynaklanıyor. Lucy ve Maria'nın annesi Donna Jamaikalı bir melez, babaları ise bir beyaz. Donna, 1997'de dünyaya gelen ikizler kucağına verilince bebekler tamamen farklı renklerde olduğu için kısa bir şok geçirmiş. İkizlerin George (23), Chynna (22) ve Jordan (21) diye kendilerinden büyük 3 kardeşleri var. Gloucester'de yaşayan Lucy, “Kardeşlerimin ten rengi benimle Maria arasında değişiyor. 


Biz renk tayfının zıt yerlerindeyiz, onlar da bizim aramızda bir yerlerde” diye konuştu. Aynı kıyafetleri giydikleri zaman bile kimsenin ikiz olduklarına inanmadığını anlatan Lucy, farklı görünümde olmalarının faydalarının da olduğunu, mesela aynı sınıfta okurken kimsenin kendisini Maria ile karıştırmadığını söyledi.

Lucy ve Maria tek yumurta ikizi değil. Bunların görünümleri kadar huy ve karakterleri de çok farklı. Lucy, kendisinin çok çekingen olduğunu, Maria'nın ise oldukça sosyal olduğunu ifade etti.

Anahtar Kelimeler:
ikizler ama

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol