Öğretmen Diyarı

Onlar, 23 Nisan'ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesin'de kutlayacak
 Tüm Türkiye'den illerini temsilen bayramlarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kutlayacak çocuklar arasında 75. Yıl İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Edirneli Ecrin Naz Güzar (7), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet edildiği için mutlu olduğunu söyledi. Ankara'ya da ilk defa gideceğini belirten Güzar, "23 Nisan'da Ankara'da olmak güzel bir duygu. Atatürk'ü Anıtkabir'de ziyaret edeceğiz. Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışacağım, diğer illerden arkadaşlarımız da oraya gelecek. 23 Nisan'da bizi Ankara'ya davet edenlere teşekkür ederim" diye konuştu.
Anne Nicel Güzar ise kızını külliyede görecekleri için mutlu olduklarını belirtti. Ankara'ya gitmek için Edirne'den yarın yola çıkacaklarını dile getiren Güzar, "Böyle bir imkana sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Kızımın oraya gidecek olması çok güzel bir duygu, bunlar anlatılamaz. Misafir edilmek, sayılmak, sevilmek güzel bir duygu. Bizim zaten böyle şeylere ihtiyacımız var. Bizi tercih ettikleri için teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

"Çok heyecanlı ve gururluyum"

Kırklareli Ziya Gökalp İlkokulu 4. Sınıf öğrencisi Ege Keçici de, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne gideceği günün hayalini kuruyor. Keçeci, ilk kez Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu göreceği için heyecanlı olduğunu söyledi. Çok mutlu olduğunu anlatan Keçici, "Kırklareli'ni Ankara'da en iyi şekilde temsil edeceğim. Çok heyecanlı ve gururluyum. Cumhurbaşkanı ile tanışmayı çok istiyordum ve hayalim gerçek olacak" dedi.

Programa Tekirdağ Çerkezköy Fevzipaşa İlkokulu öğrencilerinden Gizem Nesil Genç (10) de katılacak. İstiklal Marşı'nı en güzel okuma yarışması birincisi Genç, başkent Ankara'yı ilk kez görmenin ve Cumhurbaşkanlığı'ndan gelen davetin heyecanını yaşadığını belirtti
Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim