Öğretmen Diyarı

Okulda Dayak Yiyen Öğrencinin Dalağı Patladı

Olay, 75. Yıl İlköğretim Okulu'nda meydana geldi. Baba Mustafa Yağcıoğlu, "Oğlum Nafi 5. sınıf öğrencisi. 18.09.2014 günü son dersleri boş olduğu için bahçede top oynamışlar. Okul idaresi,

'Oğlunuz top oynarken okul bahçesinde düştü. Önemli bir şeyi yok, ama gelin alın' diye bizi aradı. Çocuğumuzu hemen acil servise götürdük. İlk muayenede bir şeyi yok dediler. Eve geldik. Çocuk bütün gece karnının ağrıdığını söyledi. Sabahı zor yaptık. Ardından oğlum iyice halsizleşip tuvalete çıkamayınca hemen hastaneye gittik. Dalağında yırtılma sonucu iç kanama var dediler. Bunun üzerine ameliyata alındı. Şimdi çocuğumun dalağı alındı. Perişan olduk" dedi.

Oğlunun okul bahçesinde top oynarlarken bazı öğrenciler tarafından darp edildiğini öğrendiklerini anlatan Yağcıoğlu, "Okul idaresi öğretmenlerden hiç bir şekilde tarafımıza bilgi veren olmadı. Aksine ilgilenen bile olmadı. 'Oğlunuz düştü' diyerek basit bir şeymiş gibi bizi yanılttılar. Oğlumuzu kaybedebilirdik. Bu olayın meydana gelmesine sebebiyet verildiği için okul yetkililerinden ve ilgili öğretmenlerden şikayetçiyiz. Hem idari hem de adli soruşturma açılmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, Edremit Devlet Hastanesi'nde yatan öğrenciyi ziyaret etti. Olaydan büyük üzüntü duyduğunu belirten Kaymakam Abdulhamit Erguvan ise, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim