Öğretmen Diyarı

Okul İnşaatında Sac Levhalı Önlem

Ömer PINAR-Ömer ŞULUL/ŞANLIURFA, (DHA)- ŞANLIURFA’da, Yavuz Selim İlk ve Ortaokulu'nun bahçesinde yeni okul yapımı için devam eden inşaatın çevresine sac levha kuruldu. Öğrencilerin inşaat alanına girmemesi için öğretmenler megafonla; ‘Çocuklar bu yolu kullanmayın tehlikelidir’ anonsu yapıyor.

Eyyübiye Mahallesi’nde bulunan 2 bin öğrencinin eğitim gördüğü 38 derslikli Yavuz Selim İlk ve Ortaokulu, ihtiyaca cevap veremez hale gelince, bahçesindeki alana yeni bir okul yapılması kararlaştırıldı. Yeni okulun yapımına başlanan bahçede, öğrencilerin inşaat alanına girmemesi için de sac levha yerleştirildi. Öğrencilerin derste olduğu sırada da inşaat çalışmaları sürerken, teneffüs saatlerinde ise öğretmenler, okul bahçesinde çocukların inşaat alanına girmemesi için megafonla uyarı anonsu yapıyor. 

Öğrenci velileri, 3 aylık yaz tatilinde başlamayan yeni okul inşaatına ders yılı ile başlamasına tepki gösterirken, bu durumun hem çocukları için tehlike oluşturduğunu, hem de derslerdeki verimi düşürdüğünü ifade etti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol