Öğretmen Diyarı

Okul hayali gerçek oldu

Kaynak: Anadoluajansı - Fotoğraf: DHA
Ailesine bakmak için okulu bırakmak zorunda kalan 17 yaşındaki Emine Akyol, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın talimatıyla yeniden okula döndü. Akyol’un kaydı açık ortaokula yapıldı.

MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, Muş'un Dumlusu köyünde yaşayan Akyol'un, "ilkokul 4’üncü sınıftan sonra okulunu anne ve babasının rahatsızlığı nedeniyle yarım bırakmak zorunda kaldığı ve tek hayalinin okulunu tamamlayıp polis ya da öğretmen olmak istediği" yönündeki açıklamalarının basında yer alması üzerine Milli Eğitim Bakanı Avcı, çalışma başlatılması için talimat verdi.

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yetkililerin ziyaret ettiği Akyol'un açık ortaokula kaydı yapıldı. Akyol'un tüm eğitim masraflarının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacağı ve ikinci yarıyıl itibarıyla eğitimine başlayacağı öğrenildi.

Akyol, ortaokula başlayacağını öğrendiğinden beri çok heyecanlandığını söyledi. Annesinin bel fıtığı, babasının kalp rahatsızlığı nedeniyle okulunu yarıda bırakmak zorunda kaldığında ve bu nedenle çok üzüldüğünü belirten Akyol, "Allah yetkililerden razı olsun. Şimdi çok mutluyum ve heyecanlıyım. Derslerime sıkı çalışıp ortaokulu bitireceğim. Lise eğitimimin ardından da polis ya da öğretmen olmak için devam edeceğim" dedi.

Emine Akyol, başka bir ihtiyacının bulunup bulunmadığının sorulması üzerine, öğretmenleriyle iletişim kurmak için cep telefonuna ihtiyacı olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler:
okul hayali gerçek oldu

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim