Öğretmen Diyarı

Öğretmenler için yeni proje yarışması

Hürriyet Eğitim
Milli Eğitim Bakanlığı ve Renault, yol güvenliği projesi ‘Sokakta İlk Adımlar’ı daha da geliştirmek için, öğretmenler arasında bir ‘İyi Uygulamalar Paylaşımı Yarışması’ başlattı. Yarışmaya, son katılım tarihi 31 Mart 2016.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Renault, Türkiye’nin en uzun soluklu yol güvenliği eğitim programı olan ‘Sokakta İlk Adımlar’ı daha da geliştirmek için, öğretmenler arasında bir ‘İyi Uygulamalar Paylaşımı Yarışması’ başlattı. Ayrıntıları www.sokaktailkadimlar.com web sitesinde yer alan ödüllü yarışmaya, öğretmenler 31 Mart 2016 tarihine kadar katılabilecek. Öğretmenler, yarışma dosyalarını il milli eğitim müdürlüklerine iletebilecek.

Projenin uygulandığı 41 ilde 1493 okulun 4’üncü sınıf öğretmenlerinin katılımına açık olan yarışma, öğretmenlerin trafik eğitiminde gerçekleştirdikleri örnek uygulamalar ya da materyalleri paylaşmalarını ve bunların yaygınlaştırılmasını amaçlıyor. ‘Sokakta İlk Adımlar’ projesinin öncüsü olan Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, “Proje kapsamında verilen eğitimlerin başarıya ulaşmasında en büyük rol öğretmenlerimize düşüyor” diyerek şöyle konuştu:

“Sokakta İlk Adımlar projesinden, trafikteki en riskli grup olan çocuklarımız yararlanıyor. Bizler bu toplumsal projeye maddi ve manevi katkıda bulunuyoruz, ancak buradaki en önemli unsur; eğitimlerin yaratıcı uygulamalarla pekiştirilmesidir. Öğretmenlerimizin bu konudaki özverili çalışmalarına müteşekkiriz. Şimdi onların, çocuklarımızın Sokakta İlk Adımlar’ı daha iyi anlamaları için geliştirdikleri uygulamaları ve materyalleri ödüllendirmek istiyoruz. En büyük ödül ise bu projenin daha da iyi biçimde uygulanabilmesi için gelecek örnek uygulamalar olacak. Bu uygulamaları önümüzdeki dönemden itibaren, projeyi uygulayan tüm öğretmenlerimizin yararlanmasına açacağız.”

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile Renault Mais A.Ş işbirliğiyle sürdürülen ‘Sokakta İlk Adımlar’ yol güvenliği eğitim projesi, çocukların erken yaşta yol güvenliği bilinci edinmelerini ve trafikteki risklerle tehditlere karşı farkındalık kazanmalarını amaçlıyor. Türkiye Trafik Kazalarını Önleme Derneği’nin de katkı sunduğu projeden bugüne kadar 1 milyon 789 bin öğrenci yararlandı. Proje kapsamındaki eğitimler, çocuk dünyasına uygun, renkli ve kolay anlaşılır eğitim setleriyle gerçekleştiriliyor.

Proje, nüfus başına düşen kaza oranlarına göre seçilmiş şu illerde uygulanıyor:

Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Urfa, Uşak, Van, Yalova, Zonguldak.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim