Öğretmen Diyarı

Öğretmenler 80 gün sonra geri dönüyorlar

Kaynak: Sözcü-BAŞAK KAYA/ANKARA

Kazılan hendekler, çıkan çatışmalar nedeniyle 13 Aralık 2015 itibariyle görev yerlerini bırakarak memleketlerine dönen öğretmenler, 80 gün sonra geri dönmeleri için İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından geri çağrıldılar.

 

 

Cizre ve Silopi’de görev yapan öğretmenler çıkan çatışmalar nedeniyle terk ettikleri görev yerlerine geri dönüyor. Öğretmenlere çağrı SMS’le yapıldı. FOTO: DHA

 Milli Eğitim Müdürlüklerinden öğretmenlerin cep telefonlarına mesaj yollanarak, “Tüm öğretmenlerimizin yarından itibaren ilçemizde hazır bulunmaları rica olunur” denildi. 

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel Güven SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada konuyla ilgili şunları söyledi:

“SMS’LE ÇAĞIRARAK ‘ŞEKLEN’ TALİMAT VERİLİYOR”

”Güvenliğin sağlanıp sağlanamadığı belli olmayan Cizre’ye öğretmenlerin çağrılması doğru değil. Bir genelge yayınlamak yerine cep telefonu mesajı ile geri çağrı yapılması ‘şeklen’ talimat verildiğini düşündürüyor. Bu kadar kısa sürede geri dönüş yapılması da mümkün değil. En önemli konulardan biri de okulların eğitim öğretime hazır olup olmadığı. Hayat normalleşti ise sayın Milli Eğitim Bakanını ve İçişleri Bakanını Cizre’ye davet ediyorum. Bakanlığın bu yaklaşımı mayınlı araziyi test etmeye benziyor. SMS’le öğretmenlerin göreve çağrılmasının hiçbir hukuksal temeli yoktur. Sorumluluğu da yoktur. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim