Öğretmen Diyarı

Öğretmenden örnek davranış
Kaynak: (ÖZGE SÖNMEZ)-www.aydindenge.com.tr
Aydınlı İdealist öğretmen Oğuzhan Çiftçi, Bitlis’in Ahlat İlçesi Soğanlı Köyü İlköğretim Okulu’nu Müdür yetkili öğretmen olarak görevini sürdüğünü belirtti. Çiftçi, öğretmen bir babayla büyüyünce öğretmen olmaya karar verdiğini söyleyerek, “Ben ve kardeşlerim babamı çok örnek aldık. Öğretmen bir çevreyle büyünce hayat sizi bu mesleğe itiyor. Açıkçası memleketin diğer bölgelerini ilgimi çekti. İlim ve bilimin önemli olduğunu düşündüm” diye konuştu.
OKULU YENİLEDİ
İdealist öğretmen Oğuzhan Çiftçi, Bitlis Ahlat İlçesi Soğanlı Köyü İlköğretim Okulu’nu kısıtlı imkanlarla yeniden yarattı. Tek öğretmenli okul olduğu için müdür yetkili öğretmen olarak görevini sürdürdüğünü belirtti. Çiftçi, okulda düzenlemeler yaptığını belirterek, “2 yıl önce atandığımda ilk olarak okulda tadilat çalışmasında bulundum. Tamirat ve çevre düzenlemesiyle okulu öğrencilerin seveceği bir mekan haline getirmeye çalıştım. Bilgisayar ve projeksiyon cihazını tamir ettirdim. Okulun elektriğini yeniledik ” ifadelerini kullandı.
ATATÜRK BÜSTÜNÜ YAPTI
Okulun Atatürk Büstünü ve bayrak direğini yenilediklerinden bahseden Çiftçi, “İstanbul’dan bir okul Atatürk Büstünü gönderdi. Bayrak direğini Ahlat Kaymakamımız temin etti” dedi. Okulu yenilerken inşaat ustası gibi çalıştığını belirten Çiftçi, “Atatürk Büstünü alt kısmını yapabilmek için harç kardım. Hiçbir bilgim olamamasına rağmen duvarı ördüm. Öğretmen arkadaşlarımızla beraber büstümüzü oluşturduk. Bu sayede her meslek grubundan biraz biraz bilgi sahibi oldum” diye konuştu.
Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu söyleyen Çiftçi, “Bu yaz yaz yapılan sınavlarda 3 arkadaşımla beraber kalem topladık. Sınav çıkışı topladığımız Bin 100 kalemi öğrencilerimize götüreceğiz. Öğretmenlik bu yüzden kutsal bir meslek. Öğretmenlerimize gereken değeri vermeliyiz. Bizden daha zor şartlarda binlerce öğretmen var, arada bunlara kulak verilmesi gerekiliyor" dedi.
Oğuzhan Çiftçi ve öğrencileri
Aydınlı Oğuzhan Öğretmen öğrencileri için kalem topladı


 
Anahtar Kelimeler:
öğretmenAydın

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim