Öğretmen Diyarı

Öğretmen ve öğrencileri 53 sene öncesine gittiler

İlyas KAPLAN / KAYSERİ (DHA)- Kayseri Pınarbaşı ilçesine bağlı Pazarören’de bulunan ve eski adı Pazarören Öğretmen Lisesi’nde 53 yıl önce müzik öğretmeni olarak görev yapan Fuat Niksarlı öğrencileri ile eski okulunda ''Öğretmen ''marşını seslendirdi.
53 sene önce görev yaptığı okulda o dönemlerden yaklaşık iki yüz öğrencisi ile buluşan emekli müzik öğretmeni Fuat Niksarlı (75) beraberindekilerle öğretmenler marşını söyledi. Eski öğrencilerinden Zafer Yılmaz tarafından, Kocaeli’nin Körfez ilçesinden alınan emekli öğretmen Kırşehir ve Yozgat’ta eski öğrencileriyle buluşarak Kayseri’ye geldi. Kayseri Öğretmenevi’nde konaklayan ve diğer öğrencileriyle buluşan Fuat Niksarlı  ve beraberindekiler Pınarbaşı’na bağlı Pazarören’e eski adı Pazarören Öğretmen Lisesi olan Mimarsinan Anadolu Lisesi’nin eğitim öğretim vermemesi nedeniyle atıl duruma gelmesine üzüldü. Emekli  öğretmen ve öğrencileri 53 sene öncesine gidip okul önünde Öğretmenler Marşı’nı seslendirdiler.  Okulun virane halini görünce gözyaşlarına boğulan Niksarlı daha sonra Sarız, Niğde  başta olmak üzere yerleşim alanlarına uğrayarak eski öğrencileri ile sohbetler gerçekleştirdi.
Pazarören Öğretmen Okulu mezunlarından emekli ögretmen  Fikri Gençaslan, “Kendisi de emekli öğretmen olan arkadaşımız Zafer Yılmaz tarafından Kocaeli Körfez’den getirilen müzik öğretmenimiz Fuat Niksarlı karayolu ile öğrencilerinin yaşadığı yerlere gelerek onları da alarak eski okuluna gitti. Burada 53 sene öncesine gittik. Öğretmenimizle bir araya gelip onunla birlikte Öğretmen Marşını söyledik. Yakın dönemlerde okuyan yaklaşık 200 arkadaşımla bir araya gelmek, bizim için önemli bir insan olan öğretmenimiz Fuat Niksarlı ile buluşmak, eski okula gidip eskileri yad etmek bizleri hüzünlendirse de çok güzel oldu. Hepimiz Pazarören’den yoğun duygularla ayrıldık” dedi

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim