Öğretmen Diyarı

Öğretmen ve öğrenciler kendi okullarını boyadı
 Kaynak: DHA
Metin İLİKSOY/GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'in Nizip İlçesi'nde, Tatlıcak İlk ve Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri okullarının duvarını kendilerini boyadı.

Nizip'in Tatlıcak Mahallesi’nde bulunan Tatlıcak İlkokulu ve Ortaokulu'nda görev yapan Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni İlyas Öztürk ile Beden Eğitim Öğretmeni Mehmet Demiral ve öğrenciler, Nizip Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş’in talimatıyla verilen boyayla 300 kişilik okulun boyasını kendileri yaptı. Okul Müdürü Tuğrul Kardaş’ın da destek olduğu yaklaşık 10 kişi okulu boyamak için yaklaşık 10 gün boyunca çalıştı.

Okulun Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni İlyas Öztürk, “Daha önce dışarıdan hizmet alıyorduk. Ancak okul öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin katkı sağlama isteği üzerine böyle bir projeye giriştik. Bu proje sayesinde okulumuzda en azından işçilikte tasarruf sağlandı. Okulumuza boya desteği veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Gündeş ve emeği geçen okul Müdürümüz Tuğrul Kardaş, Beden Eğitim öğretmenimiz Mehmet Demiral ve öğrencilerimize teşekkürler ediyorum" dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim