Öğretmen Diyarı

Öğretmen olmayı hayal ederken katledilen baldızların TEOG'da hüzünlü başarısı

Ermenek'te oturan işsiz Hakan Narlı, geçen 26 Haziran günü, 2 yaşındaki oğlunun velayetini vermedikleri gerekçesiyle 15 gün önce boşandığı eşi 20 yaşındaki Şerife Şahin, 43 yaşındaki kayınvalidesi Ayşe Şahin, eşinin dayısının oğlu 24 yaşındaki Hüseyin Akkulak ile baldızları Şeyma ve Seyda Şahin'i tüfekle ateş ederek öldürdü.

 

BALDIZLARIN TEOG BAŞARISI

 

Milli Eğitim Bakanlığı geçen 29 Haziran günü, 1 milyon 287 bin 947 öğrencinin katıldığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınav sonuçlarını açıkladı. Hatice ve Hakkı Polat Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencileri Şeyma ve Şeyda'nın sınavda başarılı oldukları ortaya çıktı. Şeyma Şahin'in, aldığı 470,0812 puanla Türkiye genelinde yüzde 4'lük dilime girerken, Şeyda Şahin'in de 409,9501 puanla yüzde 15.54'lük dilime girdiği belirlendi.

 

DOKTOR VE ÖĞRETMENLİK HAYALİ

 

Öğretmenleri, öldürülen Şeyma ve Şeyda'nın derslerinde başarılı, öğretmen ve arkadaşları tarafından da sevilen öğrenciler olduğunu, TEOG sınavlarında aldıkları puanların, Türkiye başarı ortalamasının üzerinde bir derece olduğunu belirtti.

 

İki kardeşin ekonomik durumları iyi olmadığı için eğitimlerini Ermenek'te sürdürmeye karar verdiklerini, doktor olmayı isteyen Şeyma'nın Uysal Hasan Kalan Fen Lisesi'ni, öğretmen olmayı isteyen Şeyma'nın da Hasan Kalan Anadolu Lisesi'nde tercih etmeyi planladıklarını söyledi.

 

Doğan Haber Ajansı
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol