Öğretmen Diyarı

Öğretmen Nihat Aydın; Altın öğüt bırakarak gitti

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde, 30 yıllık öğretmen 52 yaşındaki Nihat Aydın, okul bahçesinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

Gemlik Şehit Cemal İlkokulu 3′üncü sınıf öğretmeni Nihat Aydın, teneffüste öğrencilerle ilgilenirken fenalaştı. Okul yöneticileri tarafından çağırılan 112 Acil Servis ambulansıyla Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Nihat Aydın yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Evli ve 1 çocuk babası Nihat Aydın’ın cenazesi, bugün okulda yapılacak tören ardından toprağa verilmek üzere memleketi olan Niğde’ye götürülecek.

ALTIN ÖĞÜT BIRAKARAK GİTTİ

Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde, teneffüs sırasında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 30 yıllık öğretmen 52 yaşındaki Nihat Aydın’ın son dersinde öğrencilerine uyuşturucuya karşı altın öğütler bıraktığı ortaya çıktı. Nihat Aydın’ın son dersinde tahtaya yazdığı öğüt ve uyarılar şöyle:

“Bir kere denemekle bir şey olmaz’; Kötü alışkanlıklar için en tehlikeli yaklaşım. Asla ve asla buna kanmayalım. Bütün kötü alışkanlıkla, bir kere deneyerek başlanan ve insanın hayatını mahveden bağımlılıklara dönüşmektedir. Sevgili öğrencilerim, her zaman dikkatli olun. Şartlar ne olursa olsun zararlı kötü alışkanlıklara asla bulaşmayın. Sizi seven o kadar çok insan var ki Onları üzmeye hakkımız yok. Sizleri çok seviyor , hep sağlıklı kalmazı diliyorum.”

Okulda yaşamını yitiren öğretmenin cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi olan Niğde’ye gönderildi.

(DHA)

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol